KROMĚŘÍŽ – UHERSKÝ OSTROH 8:5 (5:0, 1:0, 2:5)

První zápas: 3:2
Konečný stav série: 2:0

Ostrožané ztratili veškeré naděje na úspěch už v první třetině, kterou prohráli ostudně 0:5. Kritické okamžiky přišly mezi 16. a 19. minutou, kdy hosté inkasovali čtyři branky. Když na začátku třetí třetiny uzavřel Zavřel svůj hattrick a zvýšil už na 7:0, mohl rozhodčí zápas předčasně ukončit a nikdo by se nezlobil. I když to by všichni přišli o nečekané drama.

Zatímco domácí už asi podvědomě slavili, Ostrožané začali sázet jeden gól za druhým. Mezi 44. a 57. minutou se radovali hned pětkrát a rázem zase bylo o co hrát. „Minutu a půl před koncem měl na hokejce gól naděje výborně hrající David Rauš, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyčku a tak se zázrak nekonal,“ litoval manažer ostrožského týmu Bronislav Zápařka.

Branky: 6., 17. a 43. Zavřel, 17. a 60. Murín, 16. Merta, 19. Vaněk, 38. Sedlář – 44. a 49. Stránský, 53. a 55. Z. Kučera, 57. V. Galuška.

Uh. Ostroh: V. Valúch (17. – 19. Lekeš) – Vaněk, R. Kučera, Nevídal, Rauš, Polesný, Stuchlík – J. Zalubil, V. Galuška, Mika – L. Galuška, Pavel Flora, Stránský – Tomi, Z. Kučera, Machálek – Větříšek, Petr Flora. Trenéři: J. Valúch, Miklík.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

První zápas: 3:5
Konečný stav série: 0:2

I když výsledek vypadá jasně, Hradišťané i podruhé favorita pořádně potrápili. První klíčové okamžiky zápasu přišly v samém závěru druhé třetiny. Domácí hokejisté se po závaru před velkomeziříčskou bránou už radovali z vedení, jeden z bránících hráčů ale v poslední chvíli vytáhl puk mířící do brány. Domácí hráči i fanoušci už sice viděli puk za brankovou čárou, jejich protesty u jednoho z hlavních rozhodčích ale byly marné.

Jejich zklamání se ještě prohloubilo o chvíli později, neboť 17 vteřin před druhou sirénou se z vedení 2:1 radovali hosté.

V závěrečné části měl megašanci na vyrovnání Nohál, jenž možná ještě teď nechápe, jak mohl trefit lapačku hostujícího gólmana. Velké Meziříčí každopádně z následné akce vstřelilo třetí gól a od té chvíle už bylo pánem na ledě.

„Soupeři gratulujeme, byl to velice kvalitní protivník. Ovšem klobouk dolů před našimi kluky. S favoritem odehráli naprosto vyrovnanou partii a dost ho potrápili,“ poznamenal vedoucí hradišťského týmu Michal Kmeť.

Branky: 11. Tomešek – 10. Dostál, 40. Sobotka a 49. Sobotka, 53. Křenek, 58. Urban.

Uh. Hradiště: Oharek – F. Čech, Lažek, Kojecký, Hrabec, Kršjak – Kotačka, D. Fridrich, Červenka – Tomešek, Šrenk, Nohál – Burša, Rauš, Forman. Trenér: Z. Čech.

UHERSKÝ BROD – BOSKOVICE 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

První zápas: 2:4
Konečný stav série: 0:2

Broďané donutili vítěze základní části hrát naplno až do posledních vteřin. Inkasovali sice jako první, bleskově ale srovnali a na začátku prostřední části propadl Hečův golfák do brány podruhé. Domácí mohou jen litovat, že se z vedení radovali jen 22 vteřin.

I ve zbytku zápasu to byla velká přetahovaná, ve které byli díky lepší produktivitě úspěšnější hosté. Ty v polovině zápasu poslal do vedení Šebek, pojistku přidali pět minut před koncem.

V čase 59:21 sice vykřesal Jakub Vaněk jiskřičku naděje, tu ale hosté gólem do prázdné rychle uhasili a mohli slavit postup.

Branky: 18. Bujáček, 25. Heča, 60. J. Vaněk – 17. Václavík, 26. Benýšek, 32. Šebek, 55. Skácel, 60. Hnilička.

Uh. Brod: Stojar – Gureň, Surý, J. Vaněk, Heča, Uhříček – Vaculín, Klusák, Ondra – Kubiš, Šiller, Bumbál – Bařinka, P. Vaněk, Bujáček. Trenér: Z. Kůdela.