Výhru Ostrohu řídil střelec Mika

UHERSKÝ OSTROH – VELKÁ BÍTEŠ 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Utkání bylo soubojem torz. Domácí bez nemocných Antonoviče, Andrýska a Větříška a několika zraněných hráčů nastoupili ve třinácti lidech, hosté přijeli dokonce jen v deseti.

„Byl to trošku problém, protože jsme po posledních nezdarech překopali taktiku a na tréninku na tom pracovali, do zápasu jsme ale museli jít úplně v jiné sestavě. Kluci ale plnili pokyny na jedničku a všechno fungovalo, jak má," oddechl si ostrožský trenér Ivan Klauda, který prozradil i změny, které mužstvu naordinoval.

„Máme jiné založení útoků, trénovali jsme také přebírání hráčů ve středním pásmu. Musíme se víc věnovat taktice. Dřív tady byli zkušenější hráči, kteří to měli v krvi, teď to do mladých musíme dostat, abychom poráželi i soupeře 
z vrchu tabulky," dodal Ivan Klauda.

Jízdu jeho svěřenců odstartoval dvěma trefami v úvodní části Mika, rozhodující úder pak domácí hokejisté zasadili soupeři mezi 25. a 31. minutou, kdy se trefili čtyřikrát.

Branky: 13., 15. a 59. Mika, 25. L. Galuška, 29. Karpíšek, 29. Flora, 31. Stránský. Uh. Ostroh: Valúch (40. Šivel) – R. Kučera., Nevídal, Rauš, Rapant – Z. Kučera, Mika, Karpíšek – L. Galuška, Flora, Stránský – Beneš, Ťok, Maršálek. Trenér: Klauda.

UH. BROD – BLANSKO 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)

Nejhorší zápas v dosavadním průběhu sezony odehráli hokejisté Uherského Brodu. „Dvě třetiny jsme předváděli ospalý hokej, nedostali jsme soupeře pod takový tlak, jak jsme zvyklí. Přesto jsme si vytvořili šance, jenže když je nedáváte, nemůžete vyhrát," posteskl si domácí kouč Zbyněk Kůdela.

A když navíc jeho svěřenci špatně pokrývali protihráče ve vlastním pásmu, začalo se za stavu 3:4 rodit překvapení.

Do závěrečné části ale Broďané vletěli jako velká voda, přišpendlili Bíteš před její branku a zdálo se, že obrat je pouze otázkou času. Jenže nebyl a hosté gólem do prázdné brány stvrdili nečekanou výhru.

„Soupeř hrál obětavě, padali do střel, my jsme navíc v poslední třetině nedali snad osm gólovek, byl to zmar. Snad to pro nás bude poučné utkání," dodal Zbyněk Kůdela.

Branky domácích: Bujáček, Pšurný, Vaculín. Uh. Brod: Zubo – Kubiš, Surý, Gureň, Heča, Zábojník, Bumbál – Šiller, Pšurný, Pavlůsek – Ondra, Klusák, Vaculín – Bujáček, Nesrsta, Vaněk. Trenér: Kůdela.