Větší pozornost bude samozřejmě upřena na Uherský Brod, který po loňské zpackané sezoně touží po úspěchu o to víc. Do cesty se mu v sérii na tři vítězná utkání postaví obhájce titulu z Brumova. „Bude to souboj dvou zkušených mužstev, šance jsou podle mě padesát na padesát,“ říká před zítřejším startem finále uherskobrodský trenér Zbyněk Kůdela. Výhodou by pro jeho mužstvo měla být zkušenost, že Brumov přišel o svou největší hvězdu. „Co jsem slyšel, tak má poraněné vazy v koleni a sezona pro něj skončila. To by pro soupeře bylo obrovské oslabení. Je ale možné, že soupeř mlží a on třeba nastoupí,“ přemítá brodský kouč.

Speciální motivaci bude mít trojice jeho svěřenců. V minulé sezoně totiž v Brumově působili Dalibor Gergela se Zdeňkem Hlatkým, až v průběhu té letošní pak vyměnil oba dresy Pavel Bahula.

V Brodě jsou si vědomi síly soupeře nejen na ledě, ale i v zákulisí. Nejčerstvější historka, kdy Brumovští přinutili v Kroměříži změnit rozhodnutí rozhodčího na základě videozáznamu jejich fanouška, a díky tomu slavili postup do finále, se jednou možná stane legendární. „V zákulisí mají velkou sílu. Zatímco hráč jiného klubu za napadení rozhodčího nehraje měsíc, jejich dva zápasy. A takových příkladů by se našlo víc. Pociťují to všechna mužstva, všichni vědí, odkud vítr vane. Možná by bylo lepší, kdyby si ten člověk udělal nějakou vlastní soutěž,“ naráží Zbyněk Kůdela na moc prezidenta brumovského klubu Jaroslava Vaňka. „My se ale chceme soustředit na nás, věříme, že Brumov porazíme,“ dodává jedním dechem.

Ostrožany čeká souboj o třetí místo s Kroměříží. Bude to souboj dvou zklamaných. „Frustrace z vypadnutí v semifinále a těch všech věcí okolo je samozřejmě velká. Ale chceme si spravit reputaci a rozloučit se s úspěšnou sezonou i našimi fanoušky vítězně,“ poznamenal manažer Uh. Ostrohu Bronislav Zápařka.