Hanáci přitom vstoupili do zápasu daleko lépe a už v 1. minutě otevřel skóre Radek Meidl. O deset minut později dal Prostějovu dvoubrankový náskok Zachar a vypadalo to, že tým ze Slovácka si odveze pořádný debakl. „První třetinu jsme měli špatnou. Přitom jsem kluky upozorňoval, že Prostějov je velmi silné mužstvo a určitě počáteční tlak mít bude. Bohužel jsme udělali dvě chyby a dostali dva góly,“ komentoval trenér Uherského Hradiště Petr Sakrajda.

Jenže Jestřábi se po první pauze zřejmě zapomněli v šatně a hosté toho bleskurychle využili. Ve 21. minutě snížil Sladký, ve 23. srovnal Hrabec. Studená sprcha zabrala a už ve 24. minutě znovu poslal Prostějov do vedení David Šebek. Domácí opět dominovali a hosty k ničemu nepouštěli. Své šance ale zahazovali jako na běžícím pase a to se jim v poslední části vymstilo.

Z ojedinělé akce totiž ve 49. minutě srovnal Kříž a šok domácím fanouškům připravil v 53. minutě Matějka brankou na 3:4. Jestřábi se vrhli do útoku, ale výsledkem byl pouze pátý gól, který vstřelil Sakrajda mladší do prázdné branky.

„Opakovalo se přesně to, co v Opavě. Vedli jsme 2:0, byli jsme lepší, soupeř neměl žádné šance. Jenže zase jsme se nechali ukolébat, začali hrát ležérně a nedisciplinovaně. Hradiště jsme sami vrátili do hry. Třetí část snad ani nechci hodnotit,“ hněval se prostějovský kouč Petr Zachar.

Podle něj zápas hodně ovlivnilo zranění Radka Meidla, který musel odstoupit po první třetině. Při absenci kapitán Duby mu tak najednou chyběli dva centři.

„Určitě se to projevilo, dohrávali jsme jen v osmi útočnících. Dokonce tam musel zaskakovat bek Peštuka. Na druhou stranu, na zranění jednoho hráče se nemůžeme vymlouvat,“ měl jasno Zachar.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Uherské Hradiště 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Meidl (Zachar), 11. Zachar (Peštuka, Kumstát), 24. Šebek D. (Stejskal, Žajgla) – 21. Sladký (Červenka), 23. Hrabec (Kříž, Vodák), 49. Kříž (Sladký), 53. Matějka, 60. Sakrajda (Antonovič). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Kumstát, Paška, Osina, Kolibár, Doseděl, Tomiga, Halouska – Ševčík, Meidl, Smejkal – Černý, Čuřík, Zachar D. – Stejskal, Šebek, Žajgla – Peštuka. Trenér: Petr Zachar.

HC Uherské Hradiště: Kůdela – Štastný, Vodák, Matula, Rapant, Jedlička, Sladký, Horehleď, Sakrajda, Červenka, Hrabec, Matějka, Karpíšek, Rapant, Sekerka, Antonovič, Kříž, Křemeček. Trenér: Petr Sakrajda.