KROMĚŘÍŽ – UHERSKÝ BROD 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Domácí, kterým v sérii s Uherským Ostrohem proklouzl postup do finále play off doslova mezi prsty, nevyzráli ani na dalšího zástupce Slovácka. A znovu přitom měli zápas výborně rozherany, v utkání celkem čytikrát vedli.

„Hlavně v první polovině zápasu měli mírně navrch, my jsme se však neustále drželi v kontaktu. Postupem času jsme se zlepšovali a nakonec jsme o ten gól asi zaslouženě vyhráli,“ poznamenal uherskobrodský trenér Viktor Hlobil, který přitom na Hanou přivezl pouze třináctičlenný ká­dr.

Ještě osm minut před koncem svítil na světelné tabuli stav 4:3, pak ale Bršlica vyrovnal a v 56. minutě otočil kormidlem zápasu svou druhou brankou v utkání teprve osmnáctiletý Bršlica.

„Samozřejmě jsem rád, že se nám podařilo v Kroměříži vyhrát. Vždyť tam bydlím a mám tam spousu známých. Jestli mi někdo třeba i naoko nenadával? Ne ne, to opravdu ne,“ smál se Hlobil, který je ale před odvetou opatrný.

„Určitě budeme chtít dotáhnout sérii do úspěšného konce, rozhodně to ale nebude žádná formalita. Na domácích bylo v prvním duelu patrné zklamání z nezvládnutého pátého semifinále, možná se mohla projevit i únava. Musíme k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně, určitě se ještě budou chtít o třetí místo poprat.“

Branky hostí: Krucký 2, Masař, Woska, Bršlica. Uh. Brod: Málek – Rajnoha, Surý, Masař, Kojecký – Krucký, Suhrada, Kubiš – P. Obadal, L. Obadal, Bršlica – Dovrtěl, Molnár, Woska. Trenér: V. Hlobil.

Odveta se hraje v Uherském Brodě v sobotu od 17 hodin.