Nejprve Peter Sivák asistoval Hamrlíkoví, následně její dispečer Roman Vlach vstřelil zlomový třetí gól a poté se podílel na čtvrté trefě Pavla Kubiše. Berani však teprve potřetí v sezoně vstřelili branku jako první. „Nakoplo nás to. Od začátku nám nevycházejí vstupy do zápasů a pak manko doháníme. Už jsme se museli na úvod zaměřit,“ věděl Vlach.

Rozhodující branky přišly až ve druhé polovině střetnutí, do té doby se Jihočeši drželi především bruslařsky. „Připravovali jsme se na ně, protože Budějovice jsou kvalitní soupeř a v popředí tabulky nejsou náhodou. Snažili jsme se s nimi držet krok. Po taktické stránce jsme vše zvládli dobře,“ pochvaluje si.

O střelecký zápis se ve 33. minutě postaral po Sivákově přihrávce a efektivním blafáku. „Peter mi poslal kotouč přímo na hůl. Na mě zbylo, abych přesně zakončil. Hlavou mi blesklo, že bych mohl udělat blafák. Je to o momentální improvizaci. Jsem rád, že se mi povedlo dát po delší době konečně branku,“ oddechl si Roman Vlach.

Další krásný moment předvedl o pět minut později, kdy precizní přihrávkou našel volného Kubiše, pro něhož již nebyl problém zakončit do opuštěné klece. „Pavel už střílel do prázdné. Kdyby ji netrefil, asi bychom jej sežrali,“ smál se 20letý mladík.

Přesto od svého táty Rostislava a asistenta hlavního kouče Venery žádnou pochvalu nečeká. „Největší odměnou je, když si semnou plácne,“ říká.

Třemi přihrávkami také zazářil dosud bodově nulový Peter Sivák, jenž zlínský tým posílil před sezonou ze slovenského Zvolena. „Peter se na tréninku snaží, jen se potřeboval chytnout nějakým gólem, nebo přihrávkou, která by jej nakopla. Teď už pojede, jak to umí,“ věří svému spoluhráči.

Slovenský forvard si může konečně oddechnout. Deset kol čekal, než se zapsal do statistik kanadského bodování. Ovšem ve včerejším střetnutí se mu podařilo hned třikrát najít zakončovatele.

„Konečně jsem trápení zlomil. Nezbylo mi nic jiného, než na sobě pracovat. Zápasy nebyly po herní stránce nejhorší, ale nemohl jsem to prolomit. Dnes jsem se konečně prosadil,“ zhluboka si oddechl Peter Sivák.

Mohl se také zapsat do listiny střelců, ovšem ve druhé třetině mu rozhodčí pro posunutí klece branku neuznal. „Měl platit. Viděli jste sami. Střílel jsem do prázdné branky, ale stejně jej neuznali,“ zlobil se Sivák.