Domácí tak potvrdili svou suverenitu a dvě kola před koncem kvalifikačních bojů si zajistili účast ve vyšší soutěži. Jelikož ve zbývajících dvou utkáních by už o nic nešlo, mužstva se dohodla na jejich zrušení.
Fanoušci tak neuvidí utkání Uh. Brod – Karviná (mělo se hrát dnes – pozn. aut.) a Moravské Budějovice – Uh. Brod. „Dohodli jsme se tak hlavně z ekonomických důvodů,“ řekl místopředseda uherskobrodského klubu Vladislav Heča. „Jen nás trochu mrzí, že hokejový svaz trvá na dohrání kvalifikace, takže budeme muset zaplatit pokutu,“ kroutí hlavou Heča. I tak se ale Broďanům zrušení zápasů vyplatí, neboť jen za autobus do Moravských Budějovic by zaplatili devět tisíc, pokuta je bude stát pouze pět.
„V těch utkáních by chyběl jakýkoliv motivační prvek, takže je to tak lepší,“ myslí si trenér Uh. Brodu Zbyněk Kůdela, kterého jen trochu mrzí fakt, že jeho tým v baráži ani jednou nevyhrál. „Kvůli tomu se ale svět nezboří. I tak byla naše sezona velice úspěšná, vždyť jsme do Brodu vrátili titul. Ve čtvrtek máme poslední trénink, pak se už jenom domluvíme na nějakém důstojném zakončení sezony,“ plánuje Kůdela, trenér nejlepšího hokejového celku Zlínského kraje.