Opravdu špatná sezóna: Zlínský celek prohrál na znojemském ledě

ZLÍN - Hokejisté RI Okna Zlín podlehli Znojmu na jeho ledě v 16. extraligovém kole 1:4. Domácí v souboji týmů ze dna tabulky svého soupeře předčili hlavně důrazem i rychlostí a dosáhli nejvýraznějšího vítězství v sezoně.

28.10.2007

Tuhé boje o puk provázely utkání..Foto: DENÍK

ZNOJMO - RI OKNA ZLÍN 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Hokejistům RI Okna nepomohl k bodovému zisku zisku ani debutující obránce Tomáš Klouček. Jediný gól dal Jaroslav Balaštík.

K získání náskoku Orlům ale v první třetině přispěli samotní zlínští hokejisté, kteří dopomohli soupeři v cestě kotouče do vlastní sítě. Znojmu se podařilo za pouhých sedm sekund využít hned druhou přesilovku, kdy zasedl na trestnou lavici obránce Vosátko. Po Selingrově přihrávce Dopita z boku poslal kotouč po brankové čáře a vracející se obránce Ďurák jej nešťastně srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později si Selingrovu střelu srazil za svá záda gólman Jakub Čech.

Hosty poslaly dvě smolné trefy do kolen. „Pomohli jsme tím Znojmu do sedla, pak už nás víceméně k ničemu nepustilo,“ připustil asistent trenéra Bokroše Jaroslav Stuchlík.

I když se hostující hokejisté snažili, nedostávali se příliš často k tomu, aby ohrozili brankáře Trvaje. Naopak Znojmo náskok povzbudil, vyhrávalo osobní souboje, soupeře přehrávalo i kombinační jednoduchostí a brankář Jakub Čech byl často v ohni střel. Ve 31. minutě sice stačil vyrazit Padělkovu střelu, kotouč se ale odrazil k volnému Hamanovi, jenž blafákem přidal třetí branku. Zlín hrál často v oslabení a Orlům se podařilo o šest minut později proměnit druhou přesilovku po střele Erata.

Trenér Bokroš se pokoušel vyburcovat svůj tým přeskládáním útočných řad, ale ani tento záměr mu příliš nevyšel. Znojmo hrálo pozorně v defenzivě a jedinou vážnější chybu udělali jeho zadáci deset minut před koncem, kdy srazili v sólu na branku Balaštíka. Rozhodčí Bolina nařídil trestné střílení, které sám Balaštík proměnil.

V závěru už Znojmo kontrolovalo hru a nedalo soupeři šanci na další korigování výsledku a případné zdramatizování cesty k plnému bodovému zisku. „Snažili jsme se, hráči bojovali. Ale chyběl moment překvapení, nějaká myšlenka,“ poznamenal Stuchlík, jehož svěřenci po včerejší prohře klesli na dvanácté místo.

Branky a nahrávky: 14. Dopita (Selingr), 16. Selingr (Erat), 31. Haman (Padělek), 37. Erat (Jareš) - 51. Balaštík z tr. střílení. Rozhodčí: Bolina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 2 396.

Znojmo: Trvaj - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - Padělek, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Beroun. Trenéři: V. Sýkora a Hynek.

Zlín: J. Čech - Nosek, Zubíček, Hamrlík, Galvas, Vosátko, Lučka, Klouček, Ďurák - Balaštík, Leška, Andrašovský - Barinka, Kubiš, M. Čech - Ondráček, Balán, Záhorovský - M. Pšurný, F. Čech, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.