UHERSKÝ OSTROH – VELKÁ BÍTEŠ 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Už při rozbruslení byl do ucha pukem trefen Slaný, a zápas tak pro něj předčasně skončil. Tato nepříjemnost jako by předznamenala nepříliš dobrý výkon Ostrožanů. Favorizovaní hosté si hned od začátku vytvořili tlak, pod jehož tíhou domácí chybovali, a umožnili tak soupeři získat dvoubrankový náskok.

Ve druhé třetině se ale obraz hry změnil. Přestože hosté ve 24. minutě zvýšili už na 0:3, domácí se jim díky zlepšenému pohybu začali vyrovnávat.

Výsledkem jejich snahy byl gól Koláře, který střelou do šibenice zužitkoval Zalubilův ideální pas – 1:3. Výborná šance na další korekci výsledku se domácím naskytla v závěru prostřední části, kdy měli k dispozici více než dvouminutovou přesilovku 5 na 3. „Jenže tu jsme totálně prohospodařili,“ litoval manažer ostrožského klubu Bronislav Zápařka. „Sehráli jsme ji úplně špatně. Za celu přesilovku jsme skoro nevystřelili a jedinou šanci Kolář neproměnil. Byl to rozhodující moment zápasu,“ dodal Zápařka.

Ve třetí třetině si totiž hosté počínali jako ostřílení kozáci a svůj náskok nejenže v pohodě uhlídali, ale ještě jej o tři branky navýšili.

Branka domácích: Kolář. Uh. Ostroh: Bříštěla – Frolek, Vaněk, Klauda, Ulman, Nevídal, Lekeš – Kolář, Zalubil, Tóth – Kučera, Ťok, Uherek – Vitoslavský, Rozsypal, Rákoczy.