Obhájit loňské prvenství se jim sice nepodařilo, ani za finálovou porážku od Trenčína se ale rozhodně nemusejí stydět. Nejlepším útočníkem turnaje byl navíc vyhodnocen Filip Stránský.

„Každoročně takhle „vyvážíme“ malé ostrožské hokejisty aby poznali nejen jiný hokej, ale hlavně okolní svět mimo naši rodnou hroudu,“ říká trenér Bronislav Zápařka. Hned na úvod turnaje čekal na Ostrožany prubířský kámen, souboj s Trenčínem. „Kluci ale nezklamali a po velkém boji vyválčili remízu 4:4, což bylo velké překvapení pro všechny, neboť Trenčín byl hlavním aspirantem na celkové vítězství v turnaji,“ uvedl Zápařka. Následně si lehce poradili s německým Berchtesgadenem (11:0) i s domácími „kitzbühelskými orli“ (12:0).

V semifinále pak na obhájce titulu čekal stále se lepšící Salcburk, který v přímém souboji o postup mezi nejlepší čtyři týmy porazil české mužstvo z Veselí nad Lužnicí 2:0. Ve velmi kvalitním utkání se Ostrožanům po velmi dobrém výkonu podařilo vyhrát 3:2. Druhým finalistou se po výhře nad Pískem 3:1 stali mladí hokejisté z Trenčína.

V posledním utkání turnaje se od začátku naplňoval vyrovnaný scénář. Lépe sice začali mladí Slováci, kteří se v 6. minutě ujali vedení, chvíli nato ale vyrovnal Václav Melichárek. Obrat v utkání přišel na začátku druhé třetiny. Filip Stránský krásně uvolnil Davida Menšíka, který věděl, kam patří puk, a nad ramenem brankáře jej poslal do sítě. Jak se později ale ukázalo, byla to labutí píseň Uh. Ostrohu. Trenčín těsně před druhou sirénou vyrovnal a kalich hořkosti dopili Ostrožané v závěrečné části. Necelé tři minuty před koncem totiž během několika vteřin dvakrát inkasovali, a z prvenství se tak mohl radovat Trenčín.

Uh. Ostroh: Juračka, Šivel - Frolek, Kurečka, Rauš, Mojžíšek, Andrýsek, Maršálek - Stránský, Flora, Menšík, Větříšek, Melichárek, Zápařka, Vyskočil, Píštěk, Pajtaš, Vaďura, Petřík, Malušek. Trenéři: M. Rauš, B. Zápařka.

Ještě o něco málo lépe dopadl pro mladé Ostrožany domácí turnaj starších žáků, kde se vedle nich představili ještě tradiční rivalové z Uherského Hradiště, Uherského Brodu a Kroměříže. Turnaj byl velice vyrovnaný, zpočátku pokulhávali pouze hráči Kroměříže, kteří ale nakonec málem porazili vítěze turnaje. V závěrečném utkání totiž nad domácími vedli už 2:0, mladí Ostrožané ale zabrali a vyrovnali na konečných 2:2.

VÝSLEDKY: Uh. Ostroh – Uh. Brod 5:3, Uh. Hradiště – Kroměříž 11:1, Uh. Ostroh – Uh. Hradiště 3:1, Uh. Brod – Kroměříž 4:1, Uh. Ostroh – Kroměříž 2:2, Uh. Brod – Uh. Hradiště 2:4.

KONEČNÉ POŘADÍ: 1.Uh. Ostroh 5, 2. Uh. Hradiště 4, 3. Uh. Brod 2, 4. Kroměříž 1.

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJEbrankář: Michal Šlapák (Uh. Ostroh), obránce: Marek Slovák (Uh. Brod), útočník: Lukáš Schejbal (Kroměříž), nejlepší hráč turnaje: Dominik Pudelka (Uh. Hradiště).