„Věříme, že se nám na ni podaří mužstvo zkonsolidovat a do závěrečných bojů postoupíme,“ říká trenér ostrožských hokejistů Roman Němčický.

Baráž je v letošním ročníku Krajské ligy mužů v ledním hokeji novinkou. V předešlých sezonách totiž soutěž hrála čtyři mužstva ze Zlínského kraje, která tak automaticky postupovala do play off. Jenže v letošní sezoně doplnili kvarteto Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Plumlov hokejisté Kroměříže, která prodala licenci na II. ligu. A rázem byl jeden navíc.

„Jakmile jsme věděli, že soutěž bude hrát pět mužstev z našeho kraje, začali jsme situaci řešit. Chtěli jsme, aby všechny celky měly až do konce soutěže o co hrát,“ vysvětluje vznik baráže sekretář KVV ČSLH Zlínského kraje Tomáš Jankovič. „Mohlo totiž dojít k situaci, kdy by v půlce soutěže měl některý z týmů velkou bodovou ztrátu a hrozila by ztráta motivace,“ dodává Jankovič.

V baráži o play off se utká čtvrté s pátým mužstvem ze Zlínského kraje. Hrát se bude na dva zápasy - doma, venku - při rovnosti bodů přijde na řadu pohárová matematika. Podle aktuální tabulky Krajské ligy by se o poslední jízdenku do vyřazovacích bojů utkal Plumlov s Uherským Ostrohem. Baráž však stále hrozí i Kroměříži, která má na oba soupeře pouze dvoubodový náskok. Jistotu účasti v play off naopak již mají celky Uh. Brodu a Uh. Hradiště.
Ostrožané už příliš nepočítají, že by Plumlov a Kroměříž v tabulce přeskočili, takže veškeré úsilí směřují k baráži. „Máme nejhorší vylosování, takže se chceme soustředit na baráž,“ přitakává Roman Němčický, jehož svěřencům chybí do konce základní části odehrát tři zápasy, při kterých změří síly s elitními celky krajské ligy - Velkou Bíteší, Rosicemi a Uh. Brodem.

Mužstvo v posledních týdnech prošlo výraznou obměnou a potřebuje se zkonsolidovat. „Kromě Tótha skončili všichni Hodoňáci, naopak se vrátili Vitoslavský se Slaným a přišli junioři ze Šternberka,“ vypočítává trenér Uh. Ostrohu, který už navíc bude moci počítat se Zalubilem. „Radka trápil nějaký streptokok a od začátku prosince nehrál. Teď už by však měl být v pořádku,“ těší Němčického návrat jednoho z klíčových hráčů. K sehrání týmu v Ostrohu využijí desetidenní pauzy, která teď mužstvo čeká. „Fyzička hráčů je špatná, takže pořádně potrénujeme. Zapracovat musíme také na souhře, mančaft je totiž hodně obměněný,“ uzavírá Roman Němčický.