MLADÁ BOLESLAV - PSG ZLÍN 4:5 PO PRODLOUŽENÍ (1:1, 1:2, 2:1 – 0:1)

Domácí do zápasu doslova vlétli! Přesně po minutě hry se trefil Daniel Boháč a Boleslav vedla.

Z vedení se však neradovala dlouho, neboť hosté využili v páté minutě hned první početní výhodu, kdy si před branku sjel naprosto volný Lukáš Galvas.
Domácí v nedělním zápase kupili velké množství chyb a mohli děkovat Schwarzovi, že byl stav po první třetině vyrovnaný. Domácí gólman se svými spoluhráči s vypětím všech sil přestál téměř dvouminutové oslabení ve třech.

Ve druhé dvacetiminutovce se vše podstatné událo při boleslavské přesilovce. Při vyloučení Galvase ujel domácí obraně Čech a hosté šli do vedení. Při témže trestu uháněl na Schwarze v tandemu Leška s Balaštíkem a po střele druhého jmenovaného a teči posledního obránce zazvonila tyčka.

Domácí toto varování nebrali v potaz a po chybě Jiruše zvýšil na 3:1 pro Berany Leška. To vše stále při vyloučení Galvase.

Domácí se rehabilitovali při další početní výhodě, kdy efektní přihrávku z otočky Lehikoinena přetavil ve snížení důrazný Pabiška. Pak se na ledě začalo jiskřit a k vidění byl mimo jiné pěstní souboj Boháče s Balaštíkem a „letecký den“ si užil domácí kapitán Král po hitu Köhlera.

Richard Král ale přichystal pomstu. Uběhly tři minuty ze třetí třetiny, když rozhodčí nařídil trestné střílení po faulu na Bahenského. Diváci si vynutili na nájezd domácího kapitána, a ten je nezklamal. Fintou alá Peter Forsberg „vykoupal“ reprezentačního brankáře Jakuba Sedláčka.

Hosté však dokázali na srovnání bleskově odpovědět zásahem svého kapitána a nejlepšího hráče zápasu Jaroslava Balaštíka.

Vítězná branka z toho však nebyla, protože dvě minuty před koncem srovnal od modré Jaroslav Kasík. Vzápětí mohl trefit tři body pro Zlín útočník Sivák, ale Schwarz se dokázal ke své levé tyči přesunout.

Prodloužení ovládli hosté, protože domácí jej odehráli téměř celé v oslabení. První dokázali Středočeši ještě ubránit, ale pár vteřin před koncem rozhodl o dvou bodech pro Zlín tvrdou ranou obránce Nosek.

„Dnes jsme viděli vyrovnaný zápas. Opět nám nevyšel vstup, kdy jsme inkasovali v první minutě. Paradoxně jsme potom dokázali odskočit ve vlastním oslabení, ale Boleslav si za aktivní hru v závěru vyrovnání zasloužila. V prodloužení jsme nesehráli dobře přesilovku, ale měli jsme i trochu štěstí při vítězném gólu,“ uvedl trenér Zlína Zdeněk Venera.

Branky a nahrávky: 2. Boháč (Bahenský, Sýkora), 37. Pabiška (Lehikoinen), 43. Král, 59. Kasík (Žabka) – 5. Galvas (Balaštík, Leška), 33. Čech, 34. Leška (Balaštík), 46. Balaštík (Nosek), 65. Nosek. Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9 navíc Schwarz (MB) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 3860. Muž zápasu: Balaštík.

Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Čížek, Lehikoinen – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – Gajovský, Vrbata, Handlovský. Trenér: Čermák.

PSG Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Galvas, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Svrček – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kollár, Rachůnek – Kubiš, Vlach, Sivák – Zahorovský, Balán, Čech. Trenér: Venera.