PSG ZLÍN – VÍTKOVICE 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Zlínský kouč Zdeněk Venera se musel obejít bez Noska, který má naraženou lícní kost. Na tribuně nakonec také zůstal Záhorovský a Mokrejš. Naopak do zápasu naskočili lehce zranění Balaštík s Rachůnkem. Do branky se postavila zlínská gólmanská jednička Sedláček.

Lepší vstup do utkání měli hosté z Vítkovic, kteří se v sedmé minutě dvěma slepenými góly Strapače a Štefanky dostali do vedení. Ovšem Beranům stačilo na odpověď pouze 29 vteřin. Filip Čech si zcela volný počkal u tyčky a pohodlně zasunul za Štěpánka. Do konce první části stihli žlutomodří vyrovnat. Po krásné kombinaci první formace se trefil kapitán Balaštík.

Druhé dějství nabídlo urputnou bitvu o každý centimetr ledu se šancemi na obou stranách, ovšem ani jeden z brankářů se nenechal překvapit.

V úvodu třetí třetiny se do pěstního souboje dva známí sokové domácí Balaštík s hostujícím Stehlíkem. Postupně se přidali ostatní hráči a strhla se hromadná šarvátka. Zlínský vůdce padl na led a dlouho musel být ošetřován lékařem v oblasti hlavy. Nervózní atmosféra se přenesla i do hlediště a na obě střídačky.

Hlavní kouč Venera si šel vyměnit názory na soupeřovu lavičku s vítkovickým lodivodem Hadamczikem. „Máme několik dní před ligou a oni nám vyřadí klíčového hráče. To není žádné hrdinství. S nějakým férovým soubojem nemělo nic společného. Když se chce pobít férově, ale tohle s hokejem nemá nic společného. Řekl jsem vítkovickým své, více bych to nekomentoval,“ nechal se slyšet rozhorčený kouč Venera.

Utkání již pomalu směřovalo do prodloužení, když čtyři minuty před koncem se svým důrazem v útočné třetině prosadila třetí Vlachova formace a její vedoucí dotlačil puk za Štěpánka. Střelou do opuštěné branky upravil kosmeticky výsledek Leška.

Na závěr vypjatého střetnutí se ještě strhla další mela „Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale to co se odehrálo na ledě nám radost s vítězství velmi kazí,“ pokračoval ve stejném duchu Venera.

Branky a nahrávky: 8. min F. Čech (Ondráček), 15. Balaštík (Leška, Bořuta), 56. Roman Vlach, 59. Leška – 7. Strapáč (Ujčík, Svačina), 7. Štefanka (Krenželok). Rozhodčí: Šír, 600 diváků. Vyloučení: 7:7 navíc Köhler 10 minut – Stehlík 5. minut a do konce. Využití: 0:0.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Bořuta, Galvas, Svrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka – Balaštík (45. Kubiš), Leška, I. Rachůnek – Důras, Kollár, Köhler – Sivák, Roman Vlach, Kubiš – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Zdeněk Venera, Rostislav Vlach, Richard Hrazdíra.
Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Sičák, Rehák, Trnka, Voráček, Stehlík, Hartmann – Ondřej, Burger, Hubáček – Ujčík, Strapáč, Svačina – Klimek, Štefanka, Krenželok – Kvapil, Hruška, Treille – Szturc. Trenéři Hadamczik, Konečný, Moták.