Takové postavení čekali před startem nejvyšší soutěže snad jen největší optimisté.

„Máme radost především z přístupu a nasazení celého mužstva. Předsevzetí, které jsme si dali před sezonou, se nám daří plnit. Předvádíme trochu ofenzivnější hokej, což kluci prokázali především v posledních dvou domácích zápasech,“ pochvaluje si prezident zlínského klubu Martin Janečka.

Úvod do sezony se skutečně povedl. Hokejisté PSG si připsali již devět vítězství, z toho hned šest v základní hrací době. „Ne každý zápas byl však vydařený, ovšem na hráčích vidíme chuť odvádět co nejlepší výkony. Můj názor je, že není možné třikrát týdně vyždímat ze sebe úplně všechno,“ myslí si hlavní kouč Zdeněk Venera.

Těšit jej může fakt, že hráči dokážou obracet i nepříznivě se vyvíjecí střetnutí. Tabulce však zlínský lodivod nepřikládá žádný význam, jelikož bodové rozestupy jsou minimální. „Začátek je především důležitý pro sebevědomí a celkový herní projev, se kterým jsem spokojený,“ hodnotí hlavní kouč a sportovní manažer.

Před začátkem ročníku Venera veřejně vyhlásil, že své mužstvo chce vést k útočnějšímu pojetí hry. Na rozdíl od loňské sezony se nechce spoléhat jen na bezchybnou defenzivu a fantastické výkony brankáře Sedláčka. „Nejsou to žádné střelecké dostihy, přesto se nám cíl daří plnit. Z každého zápasu máme podrobné statistiky střelby. Když je porovnám s loňským průběhem jednotlivých zápasů, jednoznačně z toho vyplývá, že více času odehrajeme v útočném pásmu,“ vysvětluje Venera.

Také kanonýr a kapitán Jaroslav Balaštík může být s dosavadním průběhem a výsledky týmu spokojený. „Z mužstva vyzařuje pozitivní atmosféra. Povedený start do sezony si užíváme, těšíme se na tréninky i zápasy. Třešinkou na celé první čtvrtině byl úterní výkon proti Vítkovicím, kdy jsme se i za nepříznivého stavu nepoložili a hráli jsme dobrý hokej a nakonec jsme dokázali v nájezdech rozhodnout,“ poukazuje na vnitřní sílu a vůli celého mužstva zvrátit stav na svoji stranu ofenzivní zlínský klenot.