UHERSKÝ OSTROH - PLUMLOV 6:4 (2:0, 3:1, 1:3)

O třetí místo se podle oficiálních propozic mělo hrát na tři vítězná utkání, oba celky se ale dohodly na jediném zápase, který rozhodne o držiteli bronzových medailí. „Hrát o třetí místo na tři vítězné zápasy je nesmysl,“ říká generální manažer Uh. Ostrohu Bronislav Zápařka. „Už jsem se bavil s panem Jankovičem ze svazu, jestli by nebylo lepší, kdyby o konečném pořadí u vypadnuvších semifinalistů rozhodovalo pořadí v tabulce po základní části. Tyto zápasy totiž už nemají žádný smysl, jsou to jen vyhozené peníze,“ dodal Zápařka.

Když už se ale muselo hrát, chtěli Ostrožané bronzovou příčku získat, a proto nastoupili v plné síle. Hosté naproti tomu přijeli jen s torzem, takže o výsledku bylo prakticky rozhodnuto už před úvodním bully. Domácí měli od začátku velkou převahu, výborně chytajícího Švacha ale poprvé překonali až v 16. minutě, kdy se trefil Ťok. Když vzápětí zvýšil na 2:0 Šerka, bylo jasné, že utkání bude jen otázkou skóre.

V prostřední části hosté jediným zábleskem snížili na 3:1, pak ale skóre utěšeně narůstalo. Už na 6:1 zvýšil na začátku poseldní třetiny Lukáš Kašný, pak ale domácí úplně polevili a dovolili takřka bezbranným hostům zkorigovat výsledek do přijatelnější podoby.

Naposledy v letošní sezoně si ostrožští fanoušci pořádně zatleskali osm minut před koncem. To v bráně Martina Bříštělu vystřídal Jaroslav Hříbek, který se tak vrátil mezi tři tyče po nepříjemném zranění. Radost mu nemohla zkazit ani Hliňákova branka na konečných 6:4.

Branky: Ťok, Šerka, Peprníček, Holík, Večerka, Kašný - Hliňák 3, Grmela. Uh. Ostroh: Bříštěla (52. Hříbek) - Šudřich, Frolek, Létal, Večerka, Uherek, Kučera - Kašný, Zalubil Peprníček - Vitoslavský, Šerka, Holík, - Slaný, Ťok, Slunéčko - Franěk. Trenér: L. Galko.