To se jim zatím daří, navíc ve čtvrtek se jim povedl husarský kousek, když před domácími fanoušky po neuvěřitelné třetí třetině rozstříleli uherskobrodský Spartak 7:2.

„Tato výhra je, co se výše výsledku týče, historická,“ neskrýval nadšení generální manažer Uh. Ostrohu Bronislav Zápařka. „Takové utkání a hlavně závěrečnou třetinu tady určitě nikdo nepamatuje, to byla euforie.“

Na straně poražených pochopitelně tolik radosti nebylo. „Hrůza, hrůza, hrůza! Nic jiného se k tomu ani nedá říct,“ kroutil hlavou uherskobrodský trenér Zbyněk Kůdela. Známý sympaťák se ale stejně rozpovídal. „Domácím jsme cestu za vítězstvím hodně usnadnili. Utkání jsme prohráli kvůli naší nedisciplinovanosti,“ nehledal výmluvy Kůdela. „Co tam někteří naši hráči předváděli, to bylo neuvěřitelné. Za stavu 3:1 se dalo s výsledkem ještě něco udělat, jenže to bychom nesměli hrát pořád v oslabení,“ zlobil se brodský trenér, podle kterého bude mít tento zápas ještě dohru v brodské kabině.
Hosté přitom nezačali špatně a v první třetně byli lepším celkem. V důležitých momentech ale domácí podržel výborný Bříštěla. „Chytal výborně,“ shodli se Zápařka s Kůdelou.

Od poloviny zápasu se ale začala situace na ledě otáčet. Hosté se sice dostali do vedení, to však byla jejich labutí píseň. „Inkasovaný gól nás nastartoval,“ uvedl Bronislav Zápařka. „Začali jsme lépe bruslit, dohrávat souboje a rázem jsme měli navrch.“ Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. To, co přišlo v závěrečné třetině, nikdo nečekal. Hned na jejím začátku ale dokázali Ostrožané dvěma brankami zužitkovat přesilovku pěti proti třem, což soupeř neunesl. Broďané se nechali dál zbytečně vylučovat a rozjetí domácí je za to nádhernými brankami trestali.

„Když pominu naši špatnou hru, tak musím uznat, že domácí předveli výborný výkon. Podařilo se jim mužstvo dobře posílit a na jejich ledě to nebude mít nikdo lehké,“ pochválil soupeře Zbyněk Kůdela. Ostrohu se skutečně povedlo do sestavy zabudovat nové tváře, které hru týmu oživily. „Výborně zahráli třeba Létal, který je u nás na střídavý start z Hodonína, nebo Slezák,“ chválil Zápařka. Druhý jmenovaný se vrátil mezi mantinely po pracovním pobytu na britských ostrovech a Ostroh jej získal z Uh. Hradiště.

Ještě jedno zajímavé jméno se objevilo nejen na soupisce Ostrohu, ale i ve střelecké listině. Odchovanec klubu Ivan Klauda uzavřel domácí gólový účet sedmým zásahem. „Měli jsme jej k dipozici jen na tento zápas,“ zřejmě zklame natěšené fanoušky manažer Uh. Ostrohu. Klauda totiž hraje II. ligu za Šternberk. V tomto klubu mu k poslednímu dni loňského roku skončilo hostování, a než jej kluby prodloužily, využil Ostroh jeho služeb. „Je to výborný hráč s velkými zkušenostmi z druhé ligy. Navíc je to vítězný typ, hodně nám pomohl,“ ocenil Zápařka přínos jednorázové posily.