V úvodním kole Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje zvítězili hradišťští i ostrožští hokejisté.

Bez bodu zůstal pouze Uh. Brod, který měl alevprvnímkole volno.

Domácí se museli z nejrůznějších důvodů obejít bez několika hráčů, takže aby měl trenér Sakrajda k dispozici alespoň tři kompletní pětice, musel do zbraně povolat i čtyři juniory.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - BLANSKO 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Hradišťané začali proti bývalému druholigovému týmu s respektem a na začátku měli štěstí, když je několikrát podržel gólman Vala, kterému dvakrát pomohla i branková konstrukce. Domácí se ale postupně oklepali a v 18. minutě uhodili.

Premiérovou branku sezony obstaral Kotačka, který zužitkoval Staškův lahůdkový pas. Z dalších gólových mráčků ale nezapršelo, a tak se šlodokabinzastavu1:0. Vstup do prostřední části vyšel lépe Blansku a Kuběna zaslouženě vyrovnal. Hosty ale v rozletu včas zastavil opět Kotačka, který završil spolupráci s Schusterem.

„To byl hodně důležitý okamžik, soupeř se totiž začínal rozjíždět,“ podotkl domácí trenér Petr Sakrajda. Jeho svěřenci mohli v závěrečné třetině své vedení několikrát zvýšit, jenže na výborného Musila nevyzráli. Výsledek tak byl otevřený až do konce zápasu. Vala však už za svá záda žádný z pokusů hostí nepustil, a tak mohli Šupka a spol. slavit cennévítězství.

„V týmu soupeře sice zůstali asi jen čtyři hráči, kteří vloni hráli druhou ligu, přesto se Blansko představilo jako velice nepříjemný, silový soupeř. My jsme navíc nastoupili v kombinované sestavě, takže s výhrou jsem maximálně spokojený,“ nechal se slyšet Petr Sakrajda.

Branky: 18. a 28. Kotačka - 25. Kuběna.

Uh. Hradiště: Vala - Stašek, Horsák, Fr. Krystýnek, Fornůsek, Oslzla, Doležálek - Pochylý, Kotačka, Žaluda - Šupka, Andrýsek, Barák - Schuster, Čech, Korda. Trenér: P. Sakrajda.

UHERSKÝ OSTROH - NEDVĚDICE 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Posílení domácí chtěli do sezony vykročit pravou nohou, jejich plány jim ale už ve 4. minutě naboural Apostolidis, který z přesilovky poslal hosty do vedení. Domácí se z tohoto šoku probrali až v polovině utkání, kdy vyrovnal Peprníček.

Předtím i potom se několikrát vyznamenal Bříštěla, který zlikvidoval několik tutovek soupeře. Že paní Štěstěna stála k Ostrožanům tentokrát čelem, potvrdil těsně před druhou přestávkou opět Peprníček, který domácím poprvézískal vedení. Hosté ovšem ve třetí třetině vyrovnali a při dvouminutové přesilovce pět na tři dokonce mohli vítězství strhnout na svou stranu.

Domácí se ubránili, a navíc vzápětí měli výhodu jednoho muže v poli oni. A s nabídnutou příležitostí naložili nejlépe jak mohli, když v čase 55:57 rozhodl o zisku tří bodů střelou nad beton Kolář. „Výhry proti silnému soupeři si velice ceníme,“ radoval se generální manažer Uh. Ostrohu Bronislav Zápařka. „Myslím, že rozhodla naše větší vůle, a také lepší fyzický fond, který se projevil vždy v závěru třetin,“ těšilo domácího funkcionáře.

Branky: Peprníček 2, Kolář - Apostolidis, Moučka.

Uh. Ostroh: Bříštěla - Klauda, Frolek, Galatík, Létal, Nevídal, Šudřich, Tóth, Vaněk - Kašný, Zalubil, Peprníček - Kolář, Bauer, Rákoczy - Uherek, Ťok, Kučera. Trenér: L. Galko.

Další výsledky 1. kola: Boskovice - Kroměříž 5:3, Mor. Budějovice - Plumlov 6:0, V. Bíteš - Rosice 6:2.