S odstupem času sice jeho hlava trochu vychladla, vysokou porážku však stále kouše jen velmi těžce. „Ten zápas nám totálně nevyšel, vůbec nic se nám nedařilo. Že se nedaří jednotlivcům, to se dá pochopit. Ale že celý tým odehraje zápas bez vůle a nasazení, to nelze akceptovat,“ zlobí se Zápařka.

Na straně domácích pochopitelně panovala velká spokojenost. Tak jednoznačnou výhru nikdo nečekal. „Samozřejmě jsme věřili, že vyhrajeme, ale že to bude takovým rozdílem…,“ usmíval se hradišťský trenér Petr Sakrajda, kterému se nemohla líbit jen úvodní minuta zápasu. Hosté totiž už v 54. vteřině jako první rozvlnili síť za gólmanem Valou. „Byl to nepříjemný začátek, jenže nám se hned v dalším střídání podařilo vyrovnat a za další chvilku už jsme vedli,“ popsal klíčový okamžik zápasu domácí kouč.

„Asi nás ten rychlý gól ukolébal a pak jsme se nestačili divit. Domácí dali rychlé branky a my už jsme se do zápasu nedokázali vrátit,“ uvedl Bronislav Zápařka, který se s domácím lodivodem shodl, že domácím pomohly slabší chvilky ostrožského gólmana Bříštěly. Ten už ve 14. minutě po čtvrtém „fíku“ přepustil své místo mladému Ondrašíkovi. „Neměl svůj den. Ale od nás ho vlastně neměl nikdo. I ti nejzkušenější hráči dělali strašlivé chyby,“ dodal manažer hostujícího týmu.

Ostrožané, které přijela podpořit početná skupina příznivců, nakonec ještě mohli být za porážku 8:1 rádi. „Mohlo to být ještě víc, ale v závěrečné třetině jsme polevili,“ přiznal Petr Sakrajda, který měl pro své ovečky jen slova chvály. „Hráči do puntíku splnili taktiku, kterou jsme si před zápasem stanovili.“ Zkušeného trenéra naopak zklamal výkon soupeře: „Oproti minulým sezonám se výrazně posílili, tento zápas jim ale asi vůbec nevyšel.“ Bronislav Zápařka věří, že si z toho jeho tým vezme ponaučení a podobný výbuch už se nebude opakovat.

Uvědomuje si však, že cesta nahoru nebude jednoduchá. „Pořád se to opakuje. Zatímco doma jsme schopní odehrát výborné zápasy, venku jsme sotva poloviční. Po obdrženém brance se neumíme vrátit do zápasu a inkasujeme hodně gólů. Musíme se nad tím zamyslet a zapracovat na zlepšení,“ uzavírá Zápařka.