UHERSKÝ OSTROH – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Domácí provedli před derby řez kádrem a změny se pozitivně projevily na výkonu mužstva. „Zůstalo zdravé jádro, které doplnili naši bývalí hráči,“ uvedl ostrožský manažer Bronislav Zápařka. Mužstvo navíc koučovala někdejší opora Roman Němčický s asistentem Petrem Bílkem.

Začátek ale patřil hostům, kteří se ujali dvoubrankového vedení. Nejprve se Barákova nepovedená střela změnila v geniální přihrávku na Andrýska, který nabídnutou šancí nepohrdl, druhý gól přidal po nádherné kombinaci třetího útoku veterán Šebestů.

Z jednoznačného průběhu ale hosté udělali drama. „Nechali jsme se zbytečně vylučovat a dostali jsme domácí zpět do hry,“ zlobil se po zápase hradišťský trenér Petr Sakrajda. Ostrožané Frolkem a Uherkem využili dvě přesilovky a rázem to bylo 2:2. Ještě před druhou sirénou ale vrátil hostům vedení Schuster, který rovněž v početní výhodě ze vzduchu tečoval Sladkého nahození – 2:3. V závěrečné části se domácí snažili o vyrovnání, hru ale měli pod kontrolou hosté, kteří navýšili svůj náskok po střele Staška a Kotačkově teči.

Utkání vygradovalo v závěrečné pětiminutovce. Vyhecovaná a dusná atmosféra vyústila v bitku mezi domácím Šudřichem a hradišťským Novákem. Při minutu trvajícím pěstním souboji, za který by se nemuseli stydět ani rváči z kanadsko-americké NHL, si oba borci vyměnili několik tvrdých ran, než je roztrhli čároví rozhodčí. Mírným vítězem souboje se stal hostující útočník Tomáš Novák, jeho soupeř totiž opouštěl kluziště se zkrvaveným obličejem. Stejně dramatická byla i koncovka samotného utkání. Domácím se však už pouze 50 vteřin před třetí sirénou podařilo snížit na konečných 3:4.

Branky: Frolek, Uherek, Klauda – Andrýsek, Šebestů, Schuster, Kotačka. Uh. Ostroh: Schejbal – Klauda, Kučera, Frolek, Nevídal, Šudřich, Ulman – Peprníček, Ťok, Kolář – Slaný, Vitoslavský, Tóth – Slunečka, Uherek, Rozsýpal. Uh. Hradiště: Vala – Stašek, Sladký, Pochylý, Fr. Krystýnek, T. Kartusek, Horsák – Schuster, Novák, Kotačka – Barák, Andrýsek, Šupka – Šebestů, Žaluda, Oslzla.

Krajská liga Zlínského a Jihomoravského kraje – 17. kolo: Nedvědice – Kroměříž 7:2, Uh. Brod – Blansko 0:1, Rosice – Plumlov 4:2, Velká Bíteš – Boskovice 2:3, Uh. Ostroh – Uh. Hradiště 3:4.

Stanislav Dufka