Jejich výkon v úvodních dvou třetinách přitom nebyl vůbec špatný, v závěru ale totálně odpadli. Poslední domácí utkání letošní sezony tak Hradišťanům pořádně zhořklo.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – KOPŘIVNICE 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Hradišťští se před utkáním netajili tím, že chtějí v posledním domácím zápase sezony uspět a rozloučit se se svými fanoušky vítězstvím. A začátek zápasu tomu odpovídal. Do svého soupeře se zakousli, jenže všechny jejich akce končily na pozorném Chladovi. Hosté se spoléhali na rychlé brejky a tato taktika jim přinesla ovoce v 17. minutě, kdy se trefil Polášek.

V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Krátce po začátku druhé třetiny sice na chvíli zbrzdil nápor domácích druhým gólem Hrubý, pak se ale měl co otáčet především gólman hostí. Domácí ale své šance neproměnili a ve 35. minutě přišel trest. V době největšího tlaku domácích dojel Poláškem vyhozený puk Smeták mladší a z velkého úhlu střelou mezi betony potřetí překonal Kupku. Od té chvíle začala být hra domácích chaotická a v pohodě hrající hosté si v závěrečné části s chutí zastříleli, takže skóre narostlo až na hrozivých 0:7.

„Myslím si, že utkání bylo vyrovnanější a výsledek 0:7 je pro domácí krutý,“ uznal hostující trenér Vladimír Slovák. Stejně viděl zápas i domácí lodivod Petr Sakrajda. „Vítězství hostů je zasloužené, ovšem tak vysokou porážku si kluci za svůj výkon nezasloužili,“ uvedl domácí trenér, který za hlavní příčinu rozdílu ve skóre označil výkony gólmanů. Zatímco domácí Kupka svůj tým příliš nepodržel, kopřivnický Chlad jako by svou svatyni zabetonoval. „Chytal výborně, na výhře má lví podíl,“ pochválil svého brankáře Vladimír Slovák. „Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nedali jsme nic,“ litoval Sakrajda. „V rozhodujících momentech se projevila větší zkušenost hráčů soupeře, který vždy udeřil v době, kdy to nejvíc potřeboval.“

O postupujícím do II. ligy se tak rozhodne mezi Kopřivnicí a Břeclaví. V prvním vzájemném duelu vyhrála Břeclav jen těsně 1:0, právě dnes se oba soupeři utkají podruhé. „Věřím, že to zvládneme a z postupu se budeme radovat my,“ dodal Vladimír Slovák.

Branky: 17. a 60. Polášek, 23. a 53. Hrubý, 35. a 49. Smeták ml., 56. Velecký. Rozhodčí: Přikryl. Uh. Hradiště: Kupka - Stašek, T. Kartusek, Fr. Krystýnek, Lorenc, Fornůsek, Miko - Šebestů, Kotačka, V. Kartusek - Karpíšek, Boháč, Schuster - Dobeš, Barák, Húsek. Trenér: P. Sakrajda. Kopřivnice: Chlad - Hübl, Kladiva, Polášek, Pelikán, Horák, Koloničný - Vaculín, Hrubý, Man - Smeták ml., Smeták st., Velecký - Třeštík, Chalupa, Sluštík. Trenér: V. Slovák.

Dnes je na programu baráže o II. ligu utkání Kopřivnice – Břeclav, Uh. Hradiště pak uzavře celou baráž sobotním zápasem v Břeclavi.