Teď je čeká boj o přežití ve skupině o záchranu. Sestupují dva celky. Na příčky znamenající setrvání v soutěži ztrácí svěřenci trenéra Petra Sakrajdy sice jen bod, kouč však tvrdí: „Se současným kádrem se jen těžko zachráníme.“

JIHLAVA - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 11:1 (3:1, 3:0, 5:0)

„Jihlavský průšvih“ začal vlastně už při odjezdu k utkání. Hradišťané v podstatě ani nemuseli objednávat autobus, bohatě by stačila čtyři auta. „V takové soutěži není možné, abychom asi popáté jeli na zápas pouze s jedním gólmanem a se čtrnácti hráči do pole,“ láteřil Petr Sakrajda. „To je pak proti soupeři, jakým je Jihlava, těžké něco uhrát.“ Hradišťského trenéra naštval především náhradní gólman Svoboda. „Prý by odjezd nestihl kvůli škole. Mohl mít omluvenku, ale podle mě se mu prostě nechtělo,“ je přesvědčený Sakrajda.

Na ledě lídra soutěže se hosté sice v 9. minutě ujali vedení, to však bylo z jejich strany vše. Ještě v téže minutě bylo vyrovnáno a po dalších dvou chybách domácí vyhráli první třetinu 3:1. „Jakmile se domácí dostali do vedení, začali jsme kupit chyby, a pak už nebylo co řešit. Kluci zbytek zápasu nezvládli,“ krčil rameny hradišťský trenér.

Před zápasy ve skupině o záchranu musí junioři posílit. „Se stávajícím kádrem bychom se zachránili jen těžko. Vedení už prý na něčem pracuje, tak uvidíme,“ podotkl Sakrajda.

Branky a nahrávky hostí: T. Němec (Korda, Kundera). Uh. Hradiště: Omelka - Trněný, Měšťánek, Šudoma, Hlaváček, Hubáček, Bříštěla - Karpíšek, Hrabec, Oslzla - T. Němec, Kundera, Korda - Kreisinger, Kahánek. Trenér: P. Sakrajda.