Titul obhajuje Uherské Hradiště, po loňském úspěšném tažení až do finále play off chtějí ještě o stupínek výš Ostrožané a odčinit neúspěch z minulé sezony je zase velkou motivací pro borce z Uherského Brodu.

HC Uherské Hradiště

Hradišťané přes léto mistrovský kádr posílili zejména v útoku. Do týmu se po roční přestávce vrátil velezkušený Petr Boháč, který má nejen nos na góly, ale především umí přesnými přihrávkami vytvářet příležitosti pro své spoluhráče. Velkou – a to nejen postavou – posilou určitě bude i Jaromír Vaněček, který ještě v loňské sezoně válel druhou ligu v Hodoníně a Břeclavi. Důrazný styl je vlastní i Danielu Gajdošíkovi, jenž přišel ze Vsetína a v případě potřeby může zaskočit i v obraně.

Tým jinak zůstal pohromadě, minimálně na začátku sezony se však kvůli pracovním povinnostem bude muset obejít bez gólmana Valy, kterého by však měl plnohodnotně nahradit Vlastimil Oharek. „Ambice nemůžeme mít jiné, než obhajobu titulu krajského přeborníka. A samozřejmě se pokusíme vybojovat postup do druhé ligy,“ říká trenér HC UH Petr Sakrajda.

První zápas odehrají Hradišťané dnes ve Velké Bíteši. „Soupeř je hodně nevyzpytatelný, my však chceme sezonu zahájit vítězně,“ nechal se slyšet Sakrajda.

Hokej Uherský Ostroh

Ostrožané jsou jediným týmem, který zahájí nový ročník Krajské ligy v domácím prostředí. V neděli přivítají Velké Meziříčí. „Všechny přípravné zápasy před sezonou vyhráli, tréninky mají každý den, takže to vypadá, že se chystají na návrat do druhé ligy,“ říká ostrožský generální manažer Bronislav Zápařka, podle kterého to bude zápas, který hodně napoví o ambicích jeho mužstva.

V Ostrohu po historickém postupu do finále play off rozhodně nespali na vavřínech a mužstvo výrazně zkvalitnili. Největší akvizicí do útoku je bezesporu místní rodák Tomáš Němčický, který má za sebou bohatou profesionální kariéru. Mužstvo ale posílili i další hráči: olomoucké trio Sekiáč, Rybníkář, Volčko, z Hodonína přišel Tran a už podruhé zkušený David Bauer.

V bráně sice už fanoušci neuvidí Martina Bříštělu, který ukončil kariéru, na tomto postu však vedení také pořádně zapracovalo. Brankářskou dvojici vytvoří zlínský odchovanec Petr Tuček (naposledy Prostějov) a Slovák Viktor Valúch. Připraveni naskočit budou i Pavel Schejbal s mladým Ondrašíkem. „Všichni se přípravě ukázali ve velmi dobrém světle,“ pochvaluje si Zápařka.

Podle jeho slov bude hlavním cílem mužstva v letošní sezoně předvádět kvalitní hokej a bavit tak fanoušky, kterých v Ostrohu chodí hojný počet. „A ruku v ruce s tím bychom v play off rádi došli co nejdál. Myslím si, že letos to bude hodně zajímavé, nikdo nebude mít dopředu nic jisté,“ dodal Zápařka.

HC Uherský Brod

Broďané v minulé sezoně zažili obrovský šok. V základní části si sice ze všech tří rivalů vedli nejlépe, v semifinále play off ovšem překvapivě nestačili na Ostroh a bronz jim byl jen slabou útěchou. Nové vedení klubu proto před nadcházejícím ročníkem Krajské ligy mocně zbrojilo. „Přivedli jsme pět nových hráčů, neodešel naopak nikdo,“ hlásí Leoš Pavlůsek, předseda brodského HC, podle kterého tak mají trenéři k dispozici 25 hráčů do pole a tři gólmany.

Mezi největší posily určitě patří duo Dalibor Gergela – Pavel Marek, kteří za sebou mají více než deset úspěšných druholigových sezon. Do obrany zase přišli tvrdit muziku Březík s Bahulou.

Cíle prý v Brodě před mužstvo žádné nekladli. „Z mužstva je ale cítit, že by po dvou letech rádo vrátilo titul do Brodu,“ poznamenal s úsměvem Pavlůsek. Broďany ovšem nečeká jednoduché vykročení. „Vyškov je sice nováček, jenže blízkost k Brnu naznačuje, že se určitě nebude jednat o snadného soupeře,“ ví předseda klubu.