„Na výsledky se ale teď vůbec nedíváme, je to vyloženě o zkoušení hráčů,“ říká Petr Sakrajda, trenér juniorů HC Uherské Hradiště. Po loňské sezoně, ve které se Hradišti podařilo uhájit prvoligovou příslušnost, došlo ke značné obměně kádru, mužstvo se tak před startem soutěže potřebuje sehrát. „Skončili Petrucha, Čech, Staněk, Dobeš a gólman Oharek, místo nich přišlo sedm hráčů z dorostu. Ne všichni ale hned budou moci naskočit, budou muset pořádně potrénovat. Juniorská soutěž je přece jen někde jinde než dorostenecká,“ uvedl Sakrajda, jenž zatím na trénincích prohání třiadvacet hráčů do pole plus dva gólmany.

Už úvodní dvě přípravná střetnutí mu odhalila, kde bude mužstvo potřeba posílit. „Skřípe nám to hlavně v defenzivě,“ naznačuje Petr Sakrajda, o jaké hokejisty bude mít zájem. Hradišťský tým si jako tradičně bude chtít vypomoci hostováním a střídavými starty hráčů ze Zlína. „Navíc už začal trénovat zkušený Karpíšek, ve hře je také návrat Němce, který zkouší štěstí ve Vsetíně.“

V úvodních dnech tréninku trápí trenéra Sakrajdu malé vytížení. „Na hradišťském zimáku má totiž celorepublikové soustředění kraso, které zabere strašně moc ledu. Například muži kvůli tomu ještě netrénovali vůbec. I u juniorů bych si představoval víc tréninků, zvlášť když soutěž začíná už 5. září,“ postěžoval si hradišťský trenér.

Hlavním cílem hradišťských juniorů bude v nové sezoně opětovně záchrana ve druhé nejvyšší soutěži. „To je prvotní úkol. Další si budeme klást až podle toho, jak budou vypadat naši soupeři,“ uvedl Sakrajda.

První soupeřem jeho svěřenců v soutěži bude celek Přerova. Právě toto mužstvo hradišťský tým v modelovaném utkání hraném na 4 x 20 minut porazilo 11:4. „Mistrák ale určitě bude o něčem jiném. Věřím, že za tři týdny Hanáky porazíme a body zůstanou doma,“ dodal na závěr Petr Sakrajda.