„Pětičlenný výkonný výbor, jenž Občanské sdružení spravuje, je nově doplněn o členy, kteří mají velký zájem na zlepšení situace kolem jeho chodu,“ říká předseda HC Uherský Brod Leoš Pavlůsek.

Vedení klubu si je dobře vědomo velké aktuální podpory ze strany města, kterou přes provozovatele zimního stadionu HC získává. „Nejde ani tak o přímou finanční podporu, ale věci pro hokej daleko důležitější. Po ledě jezdí nová rolba, k dispozci jsou nové kabiny pro hostující mužstva a část základny našeho oddílu,“ připomněl poslední investice do zimního stadionu Pavlůsek, podle kterého mohou být rádi za kvalitní zázemí i ostatní zainteresované složky jako je krasobruslení, veřejnost či rekreační hokejisté.

„Je hezké slýchat od našich hokejových hostů, jak to máme teď v Uherském Brodě nové a jiné. Chceme skutečně okamžitě využít větru, který nám do našich plachet vedení města posílá,“ plánuje první muž brodského hokeje.

Vedení HC proto vypracovalo dlouhodobý plán obnovy klubu, který chce dostat na úroveň, která zde byla v minulosti. Prvotním cílem je přilákání nových dětí, hráčů a trenérů, kteří by se pak měli pokusit o splnění vyšších cílů.

Odrazovým můstkem by měla být skutečnost, že se v Brodě již podařilo stabilizovat realizační zázemí v jednotlivých kategoriích, všechna mužstva mají dva trenéry a technického vedoucího. „Těmto lidem jsme pořídili nové hokejové stejnokroje, které doufáme, že v dalších měsících obléknou i jejich svěřenci. Chceme nějak vypadat a nějak reprezentovat. A to nejen nás jako HC, ale i město,“ přeje si předseda klubu.

Klub se také chce více přiblížit veřejnosti, pro kterou plánuje společné akce. „Jednou z těch hlavních by měl být i 1. reprezentační hokejový ples na začátku příštího roku,“ prozradil Pavlůsek, který bude rovněž usilovat o navýšení návštěvnosti na domácích utkáních prvního mužstva.

Brodští muži v úvodním kole krajské ligy vysoko zvítězili na ledě Vyškova (7:0). To by měla být nejlepší pozvánka na jejich první domácí zápas, který sehrají tuto sobotu od 16.30 hodin proti Kroměříži.

„Na tomto utkání chceme brodské veřejnosti poprvé představit naši společnou práci. Od slavnostního bully bude zprovozněna nová webová prezentace klubu. Na přestávky mezi jednotlivými třetinami chystáme vystoupení 13leté krasobruslařky Kateřiny Koníčkové a ukázku hokeje našich nejmenších hráčů,“ zve Pavlůsek do ochozů fanoušky. Pro každého návštěvníka bude zdarma připraven slosovatelný program k utkání, udržovat je ve varu bude při přerušeních hudba.

Vedení klubu před trenérskou dvojici Jiří Suhrada, Zbyněk Kůdela žádné cíle nepostavilo. „Nicméně z kabiny vyzařuje velká pohoda a touha po úspěchu. Věříme, že vše bude klapat na výbornou, aby si i na radnici mohli říct, že investované finanční prostředky byly dobře zhodnoceny,“ uzavřel přčdseda brodského HC.

Mužstvo mužů chce letos dosáhnout co nejlepších výsledků.