UHERSKÝ BROD - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Do zápasu šli jako mírní favorité domácí, jenže hned od 1. minuty prohrávali, když se po přenechávce Šebestů parádně trefil V. Kartusek – 0:1. Domácí se z tohoto šoku dlouho nemohli vzpamatovat, do hry je vrátila až pětiminutová přesilovka po vyloučení Horsáka. O chvíli později totiž měli výhodu dokonce dvou mužů v poli, jenže hradišťskou obranu nepokořili. „To byl jeden z rozhodujících okamžiků zápasu,“ láteřil domácí trenér Zbyněk Kůdela.

"Přesilovky vždycky byly naší silnou zbraní, teď jsme si však vůbec nic nevytvořili.“ Broďané se ale vyrovnání přesto dočkali, ve vlastním oslabení potrestal nedůslednost hostí Hasoň – 1:1.

Přestože měli být domácí na koni, průběh druhé třetiny tomu vůbec neodpovídal. Hradiště kontrolovalo hru a v polovině zápasu navíc podruhé brankově udeřilo, když chytrou přihrávku kapitána Šebestů usměrnil za Málkova záda Húsek – 1:2. „Důležité bylo, že jsme naše šance dokázali proměnit,“ radoval se hradišťský trenér Petr Sakrajda. Jeho protějšek Zbyněk Kůdela už tak spokojený pochopitelně nebyl. „Myslím, že šancí jsme si také vytvořili dost, jenže nás vychytal výborný Vala,“ sympaticky pochválil gólmana soupeře. Vzápětí ale Kůdela podotkl, že to hradišťskému brankáři jeho útočníci trochu usnadnili. „Před bránou byli málo agresivní. Stáli většinou hodně daleko od brankoviště a on pak měl čas všechny situace v klidu vyřešit.“

Ve třetí části tak mohli hosté dokončit svou vítěznou jízdu. Nejprve ke dvěma nahrávkám přidal gólovou třešinku Šebestů, vedení pak o pár minut později zpečetil svým druhým gólem v utkání Húsek – 1:4.

„Chtěli jsme alespoň jedno ze dvou utkání v Brodě vyhrát a jsem strašně rád, že se nám to povedlo hned v tom prvním,“ usmíval se trenér hostí Petr Sakrajda. „Kdybychom dnes prohráli, ve čtvrtek bychom byli pod tlakem a bylo by to mnohem těžší,“ dodal zkušený kouč. Naproti tomu v Brodě mají o čem přemýšlet. „Trochu jsme překopali útoky a na ledě nám pak vázla souhra. Možná jsem měl zareagovat rychleji,“ sypal si popel na hlavu Zbyněk Kůdela, který ale věří v obrat k lepšímu.

Branky: 16. Hasoň - 29. a 50. Húsek, 1. Kartusek, 47. Šebestů. Vyloučení: 11:8, bez využití, v oslabení 1:0. Diváci: 910. Uh. Brod: Málek - Machuta, Malíček, Surý, Přikryl, Uhříček, Masař - Boog, Suhrada, Průdek - P. Obadal, L. Obadal, Šiller - Provazník, Hasoň, Vančura. Trenér: Z. Kůdela. Uh. Hradiště: Vala - Stašek, T. Kartusek, Lorenc, Fr. Krystýnek, Fornůsek, Horsák - Šebestů, Boháč, V. Kartusek - Schuster, Andrýsek, Šupka - Žaluda, Dobeš, Húsek. Trenér: P. Sakrajda.