Hokejový klub HC Uherské Hradiště měl ve čtvrtek 24. dubna valnou hromadu (skončila po uzávěrce tohoto vydání - pozn. aut.), na které chtělo vedení klubu jejím účastníkům sdělit, zda se podařilo odkoupit licenci od Kroměříže, která je nucena se jí vzdát z ekonomických důvodů. „Byli jsme v telefonickém kontaktu s panem Holíkem, který nám ale pouze řekl, že naši nabídku berou v potaz, ale ještě se nerozhodli,“ řekl sekretář HC Uh. Hradiště Richard Šebestů.

O licenci mají totiž zájem i další kluby (Vsetín, Kutná Hora, Vrchlabí) a Kroměříž čeká na nejvyšší nabídku. „Dali jsme na vědomí, že licence je k mání za půl milionu korun. Zatím jediným klubem, který ji akceptoval, je Uherské Hradiště,“ uvedl manažer HK Kroměříž Karel Holík. „Do konce května chceme znát nabídky všech zájemců a té nejvyšší pak licenci prodáme,“ dodal.

Hradišťští však už dříve avizovali, že do žádných finančních dostihů jít nehodlají. „Nic takového nepřichází v úvahu,“ zdůraznil Richard Šebestů. „Už se spíše chystáme na variantu, že v příštím ročníku budeme hrát krajský přebor, ale mužstvo budeme chystat na boj o postup,“ plánuje hradišťský sekretář.
Ve hře je stále ještě koupě licence od Blanska, jehož vedení ale zatím o případném prodeji nerozhodlo, nebo přímý postup Uh. Hradiště do II. ligy coby vítěze krajského přeboru Zlínského kraje v případě reorganizace soutěží.

Související článek:

Kroměříž intenzivně jedná o prodeji licence druhé ligy