Původně podceňovaný tým si postupem času vydobyl respekt a nakonec slavil historický úspěch, když po základní části obsadil v krajské lize fantastické druhé místo. Teď zbývá potvrdit skvělou formu v play-off…

„Musím přiznat, že něco takového jsme vůbec nečekali,“ usmívá se manažer ostrožských hokejisů Bronislav Zápařka, podle kterého „zařídilo“ velký úspěch několik aspektů.

„Tím prvním jsou určitě trenéři Buřič se Ševelou, kteří zavedli řád do hry i do kabiny. Navíc umí pracovat 
s mladými kluky, vždyť věkový průměr mužstva byl necelých čtyřiadvacet let,“ říká Zápařka.

Na druhém místě jmenuje brankáře. Zkušený Viktor Valúch s talentovaným Michalem Šurým vytvořili parádní dvojici, kterou jim zbytek soutěže může jen závidět. Oba se mezi třemi tyčemi pravidelně střídali a předháněli se ve výtečných zákrocích.

„Stalo se jedinkrát, že by se museli vyměnit během utkání. Jejich úspěšnost zákroků se pohybuje kolem devadesáti dvou procent a mají skvělý průměr 2,3 obdržených branek na zápas. Takovou vyrovnanou brankářskou dvojici nemá žádný klub hrající proti nám,“ pochvaluje si ostrožský manažer.

Jeho tým si vybojoval právo účasti v kvalifikaci o II. ligu, tohoto práva se však vzdal.

„Nemáme ambice hrát druhou ligu, těžko bychom na ni sháněli peníze. Pro nás je určitě atraktivnější zahrát si play-off,“ vysvětluje.

Právě play-off je vrcholem sezony, ve kterém mohou Ostrožané své úspěšné tažení ještě znásobit. Teď si však užívají zaslouženého volna, protože jejich semifinálový soupeř jim vzejde až z předkola.

„Žádného vysněného soupeře nemáme. Pro diváky by byl ale určitě nejzajímavější náš souboj s Uherským Brodem. Já bych si ho však nejvíc přál až ve finále,“ zasnil se Zápařka.

Semifinále play-off začnou Ostrožané dvěma domácími zápasy na začátku března. První je na programu ve čtvrtek 1. března od 18 hodin, druhý pak v neděli 4. března od 17 hodin.