Vítkovický odchovanec, který v mládeži navlékl i reprezentační dres, byl klíčovým mužem nedělní předvánočního duelu 18. kola Krajské ligy jižní Moravy a Zlína. Dolíška bývalé spoluhráče trápil, v zápase předvedl několik famózních zákroků, inkasoval jen dvakrát a podceňovaným hostům pomohl k překvapivé výhře 3:2. Po utkání zaslouženě slyšel chválu z obou stran.

„Se svým výkonem jsem docela spokojený. Kluci mi samozřejmě dost pomohli, ale celkově se to sešlo hezky,“ líčí s úsměvem Dolíška.

Ve známém prostředí se cítil výborně. Chytal uvolněně, bez stresu. Puky zbytečně nevyrážel, byl jistý. „Odchytal jsem si, co jsem potřeboval,“ prohodil.

O motivaci měl samozřejmě postaráno. V Uherském Ostrohu loni strávil polovinu sezony, včetně play-off tam odchytal sedmnáct utkání.

„Furt nějakou citovou vazbu k nim mám, všechny kluky prakticky znám, takže jsem je chtěl porazit,“ přiznává.

Za odměnu spoluhráčům přinese do kabiny basu piv. V posledním utkání letošního rok mu pomohli daleko víc než ve středu proti Kroměříži, které po bojácném výkonu podlehli 1:6.

„To se nám moc nedařilo, bylo nás méně. Teď jsme hráli trošku jinak. Proti Ostrohu jsme to zavřeli, více jsme se soustředili na obranu. Nakonec se to povedlo,“ těší Dolíšku.

Hokejisté Uherského Ostrohu (červené dresy) v nedělním derby podlehli doma poslednímu Uherskému Hradišti 2:3.
Podívejte se na hokejové derby: zářil gólman, výhru outsidera trefil Tischer

Rodák z Ostravy zatím odchytal za Uherské Hradiště tři zápasy, na Slovácku by měl ale pokračovat. „Hostování mám vyřízené do konce sezony, teď záleží na dohodě mezi kluby. Pro mě je pořád lepší chytat než sedět na střídačce, takže když bude možnost si zachytat a Hradiště o mě bude mít zájem, rád přijedu,“ říká.

Jednadvacetiletý gólman má před Vánoci fofr. Zatímco ve středu a v neděli vypomáhal Uherskému Hradišti, v sobotu jel s Hodonínem do Havířova. V rodném kraji kryl záda parťákovi Pitákovi.

„Cestování je trošku náročné, ale únava neexistuje. Hlavně jde o to správně nastavit hlavu, abych se dokázal koncentrovat a soustředil na svůj výkon,“ líčí.

Zatímco v Baníku nastupuje sporadicky a zatím jen dvakrát střídal, v krajské lize je v daleko větší permanenci. „V Hodoníně jsem záskok, plním roli dvojky. Čekám na šanci, kdyby se Dominikovi něco stalo, ale naštěstí zatím chytá výborně,“ chválí parťáka.

Zdroj: Libor Kopl

„V nižší soutěži je to jiné. Tady se více jezdí dva na jednoho, tři na dva, tři na jednoho nebo jeden na nula. To se ve druhé lize až tolik nestává, jinak jsou obě soutěže podobné. Samozřejmě druhá liga je o něco lepší,“ hodnotí.

Dolíška věří, že mu starty v kraji pomohou zvednout sebevědomí, k pozici jedničky ve druhé lize. „Teď se mi to zatím nedaří, ale mezi muži jsem teprve druhý rok. Ještě mám čas,“ míní.

Hokejisté Hodonína (černé dresy) padli v Havířově 3:6.
Baník ztratil v Havířově nadějné vedení 3:1, za domácí se trefil i Karafiát

Přitom vítkovický odchovanec, který bydlí v Hodoníně, má za sebou slušnou minulost. V extraligovém klubu prošel kompletní mládeží, dostal se až do juniorů.

Hrával třeba s Petrem Fridrichem či Ivanem Ivanem, další bývalí spoluhráči působí v Chance lize.

Na svém na kontě má i jeden reprezentační start za šestnáctku v ročníku 2017/18, kdy na turnaji čtyř zemí v Přerově slavil výhru 4:3 v nájezdech nad Švédskem.

Chvilku dělal trojku v Havířově, coby junior ještě zamířil do Polska, smlouvu podepsal v Krakově, kde strávil jen 2,5 měsíce.

I když trénoval s prvním týmem, chytal převážně za juniorku. Po návratu do Česka se dohodl na smlouvě v Hodoníně. „Můj agent zná pana Vyrůbalíka, spojili se a já tam šel loni na try out,“ popisuje.

Na jihu Moravy působí druhou sezonu, v klubu působí i jako trenér mladých gólmanů. Společně s kolegy Pitákem a Holíkem mají na starosti ročníky 2009 až 2013.