Broďané ani Hradišťané ve 23. kole na svém ledě nezaváhali a v tabulce je tak na osmé a deváté příčce stále dělí jediný bod.

Uherské Hradiště – Kroměříž 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Hradišťané s Hanáky třikrát prohrávali, pokaždé ale dokázali manko smazat a nakonec překlopili zápas na svou stranu. Klíčové momenty zápasu přišly ve 37. minutě, kdy nejprve Dalibor Fridrich vyrovnal a Petr Burša vzápětí poslal Hradiště poprvé do vedení. To už domácí nepustili a díky dalším dvěma trefám Fridricha nakonec zvítězili 6:3.

„Dnes se opět ukázalo, jak důležitým hráčem pro nás Dalibor (Fridrich) je. Má velký přehled a správný výběr místa, vždycky je tam, kde má být,“ chválil oporu hradišťský trenér Zdeněk Čech.

Branky: 11. Lažek, 23. Pavlůsek, 37. Fridrich, 37. Burša, 47. Fridrich, 59. Fridrich – 10. Omelka, 20. Murín, 30. Gazda. Uh. Hradiště: Oharek – Hrabec, Jurásek, Procházka, Lišaník, Lažek, Řezníček – Červenka, Fridrich, Tomešek, Nohál, Šrenk, Burša, Větříšek, Pavlůsek, Forman, Pochylý. Trenér: Čech.

Břeclav – Uherský Ostroh 3:4 sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, sn 0:3)

Ostrožané prohrávali o dva góly, do hry je ale vrátila rychlá kontaktní branka Marka Rauše. Hosté pak převzali iniciativu a vytvořili si spoustu šancí. Druhý zásah ale svili až v závěru prostřední části, kdy přesilovkovou souhru zakončil Vilém Galuška. Obrat Ostrožané dokonali ve 47. minutě, trefil se i druhý Galuška – Lumír. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby ale při přesilovce domácí vyrovnali.

Prodloužení nerozhodlo, a tak se šlo do nájezdů. Zatímco Michal Šurý zlikvidoval všechny pokusy domácích, na druhé straně uspěli hned tři střelci ze čtyř a hosté si tak odvezli dva body.

„Chtěli jsme sice tři, vzhledem k průběhu utkání jsem ale spokojený i se dvěma. Do dalších zápasů se musíme poučit z chyb. První pětka neodehrála dobrý zápas, musí potrénovat a vrátit se do pohody,“ řekl po zápase ostrožský trenér Ivan Klauda.

Branky: 12. Průdek, 21. Lokaj, 56. Gabriška – 22. M. Rauš, 38. V. Galuška, 47. L. Galuška, rozhodující nájezd Stránský. Uh. Ostroh: Šurý - Kučera Žabčík, D. Rauš, Nevídal, Vaněk, Beneš – Mika, V. Galuška, Antonovič – L. Galuška, Pavel Flora, Stránský – Kolář, J. Zalubil, L. Zalubil – M. Rauš. Trenéři: Klauda, Valúch.

Uherský Brod – Rosice 9:3 (3:2, 4:0, 2:1)

Utkání se v první třetině tak jednoznačně, jak vypadá konečný výsledek, rozhodně nevyvíjelo. Hosté v první třetině dokonce dvakrát vedli. Když ale v jejím závěru po dvou výborně sehraných přesilovkách domácí vývoj otočili, změnil se zápas v hru kočky s myší. Broďané od té chvíle na ledě jasně dominovali a s chutí si zastříleli.

Branky: 7. Budil, 17. Hladiš, 20. Gureň, 22. Kužílek, 27. Budil, 28. Vaculín, 31. Kužílek, 57. Stiksa, 60. Vaculín – 5. Válek, 13. Svatuška, 48. Kazlepka. Uh. Brod: Haloda – Gureň, Tomek, Kužílek, Mojžíš, Heča, Kubiš – Stiksa, Šiller, Mikulec – Hladiš, Budil, Vaculín – Bujáček, Vaněk, Kotek. Trenér: Bachánek. (ham)

1.    Velké Meziříčí                   23        17      1       1        4        131:59      54

2.    Boskovice                          23        17      0       0        6        130:66      51

3.    Uherský Ostroh                 23        14      2       1        6        112:66      47

4.    Hodonín                            23        13      1       0        9        100:91      41

5.    Uničov                               23        10      3       4        6        102:100    40

6.    Kroměříž                            23        12      1       1        9        89:83        39

7.    Břeclav                              23        9        3       3        8        102:100    36

8.    Uherský Brod                    22        11      1       0        10      98:94        35

9.    Uherské Hradiště               23        10      2       0        11      96:105      34

10.  Velká Bíteš                        23        10      0       3        10      81:85        33

11.  Blansko                              23        6        1       3        12      76:105      24

12.  Rosice                                23        4        1       3        15      75:120      17

13.  Brumov:Bylnice                22        3        3       1        15      67:124      16

14.  Březina                              23        3        1       0        18      60:121      12