Hradišťané rozjeté mašině statečně vzdorovali a dvěma slepenými góly pět minut před koncem otočili zápas na 4:3 ve svůj prospěch. Vzestup formy mohou potvrdit už zítra, kdy v domácím prostředí od 19 hodin přivítají Nový Jičín.

Nálada před utkáním přitom byla v hradišťském táboře na bodu mrazu. Po posledních neúspěších mužstvo absolvovalo pohovor s vedením. „Nebylo to nijak vyhrocené, řekli jsme si ale, že takto dál pokračovat nemůžeme,“ prozradil trenér Petr Sakrajda. Své si vyslechli především gólmani, s jejichž výkony panovala největší nespokojenost.

Že ovšem kritická slova tak rychle zaberou, to nečekal nikdo. „Ani já,“ usmíval se po překvapivém triumfu Sakrajda. „Přece jen jsme hráli u vedoucího celku tabulky, který na prvním místě není náhodou. Celé mužsvo podalo hlavně v defenzivě výborný výkon, taková výhra by nám mohla hodně pomoct,“ věří hradišťský kouč.

Základem úspěchu byl právě výkon gólmana, Hynek Kůdela se blýskl několika výtečnými zákroky. „Důležité také bylo, že z něj nevypadávaly puky, čímž obraně usnadnil práci,“ všiml si Sakrajda, který si přeje, aby mladý brankář v podobných výkonech pokračoval. „Pokaždé, když se nám podařilo bodovat, to bylo podložené tím, že nás podržel gólman. Chtělo by to ustálit formu a předvádět takové výkony pravidelně. Věřím, že i na jeho sebevědomí může mít tento zápas velice pozitivní vliv,“ dodal trenér HC Uherské Hradiště.

Podle něj bylo klíčové, že jeho mužstvo „přežilo“ druhou třetinu. „Tam měl soupeř navrch, zaplať pánbů, že nám neodskočil víc než o gól,“ poznamenal Sakrajda. V závěrečné třetině tak mohli hosté spřádat plány na obrat. „Přiznám se, že když se nám nepodařilo využít přesilovku pět na tři, už jsem moc nedoufal,“ nechal se slyšet hradišťský kouč.

Nakonec slavila úspěch taktika na rychlé brejky. V 54. a 55. minutě přesně zakončili bleskové kontry Mikeš s Horehleděm a senzace začala dostávat konkrétní podobu. Závěr byl nervydrásající. Domácí při dvojnásobné přesilovce odvolali i gólmana, ani v šesti proti třem ale na vyrovnání nedosáhli a patnáct stovek fanoušků tak odcházelo domů zklamaných.

„Je to skvělá výhra, my teď ale musíme rychle z hrušky dolů a do dalšího utkání jít s pokorou. V sobotu nás čeká Nový Jičín, který je kousek za námi, a my musíme ty tři body potvrdit. Klíčové opět bude hrát dobře v defenzivě, což se nám v Havířově dařilo. V útoku jsme schopní dávat góly, nesmíme je ale dostávat,“ konstatoval Petr Sakrajda.

Sobotní zápas s Novým Jičínem se hraje až od 19 hodin. „Rozhodli jsme se jej posunout s ohledem na fotbal. Doufám, že ze Slovácka si fanoušci najdou cestu i na zimní stadion a my je potěšíme vítězstvím,“ uzavřel hradišťský trenér.