V ideálním případě mohlo k tomuto střetnutí dojít až ve finále, to už by však fandové obou táborů chtěli moc. I semifinálový souboj totiž určí toho nejlepšího v okrese, případný krajský titul, o který se vítěz střetne s lepším z dvojice Brumov Kroměříž, pak bude třešinkou na dortu.

„Po vyřazení Plumlova jsme rozjetí a v euforii. Věřím, že to bude naše výhoda, kterou využijeme,“ přeje si trenér Uherského Brodu Zbyněk Kůdela. „Může to hrát roli,“ souhlasí manažer ostrožských hokejistů Bronislav Zápařka. „Ale víte, jak to je. Někdo říká, že je lepší být v zápasovém tempu, jiný zase, že je lepší si odpočinout. Uvidíme až na ledě,“ doplňuje s ledovým klidem svého nadřízeného trenér Ostrohu Karel Buřič.

O jeho nadhledu svědčí i skutečnost, že zatímco ostatní už měli všechny výsledky dávno zmapované, on včera odpoledne ještě nevěděl, s kým jeho svěřenci v semifinále změří síly. „S kým že to hrajeme? S Brodem? Tak to pro fanoušky určitě bude hodně atraktivní.“

Obě strany se shodly, že série nejspíš bude hodně dlouhá. V základní části sice Ostrožané skončili daleko před svým okresním rivalem, to však teď nemusí hrát žádnou roli. „Šance vidím padesát na padesát. A kdybych si měl tipnout, tak vyhrajeme tři dva na zápasy,“ pousmál se Bronislav Zápařka, který si myslí, že důležitou roli může sehrát výhoda domácího prostředí.

Broďané mají připravený odlišný scénář. „Chtěli bychom ze dvou zápasů v Ostrohu jeden vyhrát a sérii pak doma ukončit,“ plánuje Zbyněk Kůdela, a nezapomene si malinko rýpnout do soupeře, který si hodně považuje konečné druhé příčky v základní části. „Kdo je opravdovým přeborníkem kraje se ukáže až teď v play off,“ poznamenal brodský kouč.

Rozhodujícími atributy v sérii budou podle obou táborů disciplína, a také výkony brankářů. „My máme nejlepší dvojku v soutěži, soupeř ale před play off získal z Hradiště Kůdelu, takže to bude zajímavé,“ myslí si Bronislav Zápařka. Oba gólmani Ostrohu skutečně podávali mimořádné výkony, mezi třemi tyčemi se pravidelně střídali. Kdo ale dostane přednost ve vyřazovacích bojích? „Před prvním zápasem si o post jedničky v kabině střihnou,“ poznamenal s vážnou tváří trenér Karel Buřič. Pak se ale rozesmál. „Ještě uvidíme, vypadá to ale, že se zase budou střídat, nemáme důvod cokoliv měnit,“ dodal.

Oba celky nehlásí žádné zraněné či nemocné a do boje jdou kompletní. Jen Broďané se v prvním duelu budou muset obejít bez Milana Kubiše, kterému dobíhá zbytek disciplinárního trestu. V neděli však už bude moci nastoupit.

„Hlavně ať přijde co nejvíc lidí a vidí kvalitní hokej. Ať je série napínavá, ať v ní vyhraje ten lepší, a hlavně ať nedojde k žádnému zranění. Zdravé vyhecování k derby patří, všichni by si ale měli uvědomit, že je to jen sport,“ uzavřel Bronislav Zápařka.

Semifinále play off

 UHERSKÝ OSTROH UHERSKÝ BROD

 1. zápas: dnes v 18 hodin v Uh. Ostrohu

2. zápas: neděle 4. března v 17 hodin v Uh. Ostrohu

3. zápas: čtvrtek 8. března v 18 hodin v Uh. Brodě

Případný 4. zápas: sobota 10. března v 17 hodin v Uh. Brodě

Případný 5. zápas: čtvrtek 15. března v 18 hodin v Uh. Ostrohu