„Na to, že to byl první zápas v sezoně, se hrál velice dobrý hokej," shodli se po utkání trenéři domácí Lukáš Kašný a hostující Roman Uhříček.

Oba jsou na svých postech nováčky. Kašný nahradil dlouholetého uherskohradišťského kouče Petra Sakrajdu, Uhříček zase Zbyňka Kůdelu. Oba jsou rovněž členy nové nastupující trenérské generace, Kašnému je sedmatřicet let, Uhříčkovi jen o tři více. Výraznou proměnou prošly i hráčské kádry.

„Chceme hrát důrazný, přímočarý hokej, všechno cpát na bránu, rvát se o každý puk," plánuje hradišťský trenér. Že se to jeho svěřencům v úvodním duelu sezony dařilo, potvrzují slova Romana Uhříčka. „Soupeř neměl moc zkušených hráčů, líbilo se mi ale, jak jeho hráči bojovali, makali naplno," ocenil brodský trenér.

Chuť do hry ovšem nebylo možné upřít ani jeho svěřencům. I když čtyřikrát prohrávali o dvě branky, dokázali se zvednout a vyrovnat.

„Samozřejmě nás mrzí, že jsme v závěru zbytečně přišli o výhru. Na druhou stranu, tentokrát o výsledek vůbec nešlo. Chtěli jsme především vidět mladé kluky v akci a tady musím být spokojený, ukázali se ve velice dobrém světle," chválil Lukáš Kašný. Stejnou optikou viděl zápas i jeho protějšek. „Schválně jsem v průběhu duelu vůbec nezasahoval do složení pětek, chtěl jsem jen kluky vidět, abych si udělal obrázek," poznamenal Roman Uhříček.

Hrál se opravdu výborný hokej. A to ještě na obou stranách chyběla celá řada hráčů. Jen namátkou u domácích Burša, Rozhon, Schuster či hrající asistent trenéra Robert Pochylý, u hostů Kubiš, Peterka, Surý nebo Novák.

Hradišťané trénují od 11. srpna, zatím vše šlape jako pověstné švýcarské hodiny. „Přístup kluků je skvělý, na drtivé většině tréninků máme k dispozici čtyři pětky. Kluci mají chuť, udělali výbornou partu, i když mezi sebou bojují o místo," pochvaluje si Lukáš Kašný. Přetlak je hlavně v útoku, v zadních řadách by však nějakého zkušeného beka rád přivítal.

Do kádru se mu vrátili Kotačka, Schuster, Oharek, (všichni Uh. Brod) a Stašek (Uh. Ostroh), po přerušení kariéry znovu dostali chuť do hokeje Karpíšek, Horehleď či Hrabec. „A další by je ještě mohli následovat. Jména si ale zatím nechám pro sebe," dodal s šibalským úsměvem hradišťský trenér, který se netají tím, že jeho tým zatím tlačí bota v obraně. „V útoku máme přetlak, ale vzadu bych ještě dva tři zkušené beky přivítal."

Broďané zápasem uzavřeli přípravný blok, který absolvovali na hradišťském ledě, včera absolvovali první trénink na domovském stadionu. O místo v sestavě se rvou takřka tři desítky psů, mezi nimi i posily Kříž, Peterka, Ondra, Heča, Holík, bratři Doležálkové, Krucký, Vodák a gólman Kučera, který by měl dělat dvojku velezkušenému Karlu Málkovi.

„Během týdne čtrnácti dnů se musíme rozhodnout, kdo bude pevným hráčem áčka a kdo půjde do B-týmu, který jsme rovněž přihlásili do krajské ligy. Pro nedostatek týmů totiž byla zrušena juniorská soutěž, takže to byla jediná varianta, aby mladí kluci mohli hrát a neskončili s hokejem," vysvětluje Roman Uhříček. Do brodského béčka přejdou i někteří hráči z Hradiště. „Jisté je zatím pouze jedno jméno, gólmanské ostruhy tam bude získávat Matěj Obal. U dalších hráčů bude jasno do 15 září," prozradil Lukáš Kašný.

Oba trenéři se zatím vůbec nechtějí bavit o ambicích, síla jejich týmů i soupeřů se těžko odhaduje. „Půjdeme zápas od zápasu," pomáhají si koučové tradiční formulkou. Dá se však předpokládat, že se budou chtít pohybovat v horní polovině tabulky a v následném play off pak útočit třeba i na titul.

Nejbližší přípravný zápas sehrají hradišťští hokejisté v neděli v Kroměříži, pak se dvakrát představí doma. Už ve čtvrtek přivítají v dalším derby Uherský Ostroh a v neděli 14. září pak v odvetě Kroměříž. Oba zápasy mají začátek v 18 hodin.

Broďané se poprvé domácímu publiku ukáží až v sobotu 20. září, kdy budou hostit Rožnov pod Radhoštěm. Se stejným soupeřem změří síly už tuto sobotu, ale na jeho ledě.

Krajská liga odstartuje o víkendu 27.-28. září.