UHERSKÉ HRADIŠTĚ - UHERSKÝ BROD 4:11 (1:1, 3:5, 0:5)

Hosté tahali od začátku za delší konec, po první třetině bylo však skóre vyrovnané. Po přestávce ale Broďané vletěli na domácí jako velká voda a čtyřmi brankami v řadě odskočili na 1:5. Domácí ale vstali z mrtvých a třemi brankami v rozmezí dvou minut vrátili zápasu náboj 4:5.

„Přístup některých našich hráčů byl v té chvíli donebevolající. Měli jsme Hradiště na lopatě a místo toho, abychom ho dorazili dalšími góly, tak takhle neuvěřitelně polevíme," zlobil se brodský kouč Zbyněk Kůdela. Tomu se však brzy ulevilo, neboť hned v následujícím střídání Šiller šťastnou tečí pošesté překonal Vlachynského 4:6. „To byla velká škoda, klíčový moment zápasu," povzdechl si Igor Kellner.

I za tohoto stavu ale mohli domácí se zápasem něco udělat, dvoubrankové manko v hokeji nic neznamená. Jenže závěrečná třetina nabídla zcela odlišný scénář. Broďané si na ledě co chtěli a za záda bezmocných hradišťských gólmanů sázeli jeden gól za druhým. Konečné skóre se tak vyšplhalo až na potupných 4:11.

„Asi je to až příliš krutý výsledek, je však potřeba uznat, že Brod vyhrál zcela zaslouženě, byl jasně lepší. My jsme se chvílemi jen dívali, co to s námi na ledě provádí. Navíc se nám postupně rozpadla sestava, protože ze hry vypadli zranění Pochylý s Buršou a desítky vyfasovali Červenka s Dobešem. Prostě jsme neměli šanci," dodal hradišťský lodivod Igor Kellner.

Mnohem lépe se duel hodnotil Zbyňku Kůdelovi. „Po druhé třetině jsme v kabině museli udělat vítr, pak už to bylo všechno v pořádku. Za stavu 4:5 mi sice na chvilku zatrnulo, ale ne tak, že bych pochyboval, že derby nevyhrajeme," uzavřel kouč Uherského Brodu.

Branky: Dobeš, Červenka, Lažek, Brim Šiller 3, Schuster 2, Kotačka, Kubiš, Novák, Kojecký, Hlatký, P. Obadal. Uh. Hradiště: Vlachynský (45. Obal) Lažek, Ohnoutek, Rozhon, Bachan, Foltýn Horehleď, Červenka, Fridrich Dobeš, Pochylý, Burša Brim, Býček, Nikl. Trenéři: Sakrajda, Kellner. Uh. Brod: Oharek Měšťánek, Hlatký, Surý, Kojecký, Bahula, Woska, Matula Schuster, Gazdík, P. Obadal Kubiš, L. Obadal, Šiller Hladiš, Kotačka, Novák. Trenér: Kůdela.

ŠTERNBERK - UHERSKÝ OSTROH 4:3 S. N. (1:1, 1:2, 1:0 1:0)

Na led silného Šternberka zajížděli Ostrožané s respektem, ale i s odhodláním odvézt si nějaký ten bod. To se jim sice podařilo, přesto v jejich táboře zavládlo zklamaní. „Většinu zápasu jsme vedli, takže bod je málo. Navíc všechny tři góly soupeře padly po našich nešťastných tečích," smutnil manažer Uherského Ostrohu Bronislav Zápařka. V samostatných nájezdech se pak štěstíčko usmálo znovu na Šternberk.

Branky hostí: Rauš, Frolek, Klauda. Uh. Ostroh: Valúch Frolek, Nevídal, Stašek, Klauda, Vaněk Tóth, Galuška, Janás Matušek, Flora, Rauš Pekár, R. Kučera, M. Kučera Kovář. Trenéři: Buřič, Ševela.

BRUMOV - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)

Vedoucí celek tabulky se s Hradištěm pořádně natrápil. Hosté se představili ve velmi dobrém světle. V úvodní části šli hned dvakrát do vedení a po dvou třetinách drželi nadějný stav 2:2. „Jenže pak jsme se nechali zbytečně vylučovat, čehož zkušený soupeř dokonale využil," litoval hradišťský trenér Igor Kellner.

Branky: 16. Němčický, 28. Bajtala, 46. Plachtovič, 47. Antonovič, 50.O.Šudoma, 50. Nesrsta 8. Lažek, 15. Ohnoutek. Uh. Hradiště: Vlachynský Lažek, Bachan, Foltýn, Studený Horehleď, Červenka, Fridrich Dobeš, Pochylý, Býček Brim, Ohnoutek, Nikl. Trenéři: Sakrajda, Kellner.

UHERSKÝ OSTROH - BLANSKO 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Ostrožané před závěrečnou fází sezony získali výraznou posilu, když se po roční odmlce vrátil do jejich sestavy zkušený hodonínský útočník David Bauer. Při jeho obnovené premiéře ale stříleli jiní. Domácím nakonec stačily na vítězství jen dva góly, neboť gólman udržel po vynikajícím výkonu čisté konto.

Branky: Tóth, Rauš. Uh. Ostroh: Šurý Frolek, Nevídal, Klauda, Šimeček, Vaněk, R. Kučera Tóth, Galuška, Rauš Matušek, Bauer, Flora Ťok, Pekár, Janás M. Kučera. Trenéři: Buřič, Ševela.

1. Brumov 17 11 2 0 4 91:75 37

2. Velká Bíteš 18 9 3 2 4 83:59 35

3. Šternberk 19 10 1 3 5 95:74 35

4. Warrior Brno 18 11 0 1 6 77:64 34

5. Uh. Brod 18 10 1 2 5 85:79 34

6. Kroměříž 19 9 1 1 8 109:87 30

7. Uh. Ostroh 18 7 3 3 5 61:51 30

8. Velké Meziříčí 19 8 1 4 6 88:81 30