Plumlovu tentokrát nedali šanci, gólman Hynek Kůdela dokonce vychytal čisté konto. O postupujícím do semifinále se rozhodne dnes večer v Prostějově. „Měli bychom hrát ve stejné sestavě jako v sobotu, tedy skoro kompletní. Věřím, že zvítězíme a půjdeme dál,“ vyhlíží rozhodující bitvu s optimismem brodský trenér Zbyněk Kůdela.

Vyrovnaný stav je i ve druhé sérii mezi Kroměříží a Uničovem. Pokud by dnes vybojovaly postup celky Brodu 
a Kroměříže, došlo by v semifinále na derby Uherský Ostroh – Uherský Brod.

UHERSKÝ BROD – PLUMLOV 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Stav série: 1:1

V odvetě se mohli domácí hokejisté opřít o v prvním utkání absentující trojici Heča, Hrabec, Libor Obadal. Začátek utkání se jim však příliš nevydařil. „Byli jsme zbytečně nervózní, v naší hře byla spousta nepřesností,“ poznamenal Zbyněk Kůdela.

V prostřední části však výkon jeho svěřenců nabral stoupající tendenci, a výsledkem byla vedoucí branka Surého, jehož přesilovkové nahození od modré našel gólman Plumlova díky dobrému stínění Šillera až v síti – 1:0. „První gól byl strašně důležitý. Uklidnili jsme se a dá se říct, že už jsme měli zápas pod kontrolou,“ všiml si brodský trenér.

Definitivní uklidnění ale přinesly až branky Šillera, který vymetl šibenici po samostatném úniku, a Marušáka, který zužitkoval Gergelovu mravenčí práci.

„Před posledním zápasem jsou šance vyrovnané, věřím ale, že to zvládneme. Pro domácí hraje znalost hřiště, pro nás zase větší kvalita,“ je přesvědčený Zbyněk Kůdela.

Branky: Surý, Šiller, Marušák. Uh. Brod: H. Kůdela – Hlatký, Woska, Surý, Heča, Měšťánek, Bahula, Kovář – Marušák, Gergela, Schuster – Šiller, L. Obadal, P. Obadal, Kotačka – Kartusek. Krystýnek, Hladiš. Trenér: Z. Kůdela.

Ve druhé sérii předkola play off je stav rovněž vyrovnaný 1:1. Po úvodní výhře Kroměříže se tentokrát radoval Uničov, který zvítězil 7:5.