„Bylo by velice příjemné rozhodnout hned ve třetím zápase. Jenže poslední krůček bývá nejtěžší. Navíc soupeř má zkušené mužstvo, určitě to jen tak lehce nevzdá,“ je si vědom uherský trenér Zbyněk Kůdela.

BRUMOV - UHERSKÝ BROD 3:4 p. p. (3:0, 0:2, 0:1 0:1)

Stav série: 0:2

Po první třetině by si na Broďany asi vsadil málokdo. Domácí se totiž díky dvěma využitým přesilovým hrám během jediné minuty dostali do bleskového vedení, které ještě parádní bombou po buly navýšil Mokrejš na 3:0. „Začátek jsme trošku zaspali. Domácím samožřejmě hodně pomohla dlouhá přesilovka pět na tři. Dvě rychlé branky je dostaly na koně, zatímco my jsme byli u všeho pozdě,“ zlobil se Kůdela.

O přestávce proto spustil v kabině menší zemětřesení, které jeho svěřence dokonale probralo. Těch byl rázem plný led a karta se pomalu začala obracet. Zvlášť když po nádherné souhře s Gergelou vstřelil Kotačka do prázdné brány důležitý gól na 3:1. Hostům narostla křídla a domácí se jen stěží bránili narůstajícímu tlaku. A neodolali. Nejprve tři minuty před koncem druhé třetiny vymetl od modré šibenice Heča, vyrovnání pak hned po přestávce zařídil basebalovým úderem Šiller.

„Byla to sice šťastná branka, ale myslím, že byla zaslouženým vyústěním naší snahy,“ nechal se slyšet Zbyněk Kůdela. Vyrovnání podle něj vzalo soupeři definitivně vítr z plachet. Od té chvíle už jsme byli jasně lepší, měli jsme spoustu šancí zápas rozhodnout,“ poznamenal kouč Uherského Brodu.

Utkání dospělo, stejně jako první duel, který hosté vyhráli na samostatné nájezdy, do prodloužení. Tentokrát se však neodehrálo celé. V 65. minutě totiž Schusterovo nahození z brankové čáry sklouzlo po zádech brumovského gólmana do brány a ledovou plochu zaplavila brodská radost.

Branka: Mokrejš 2, Kavulič Kotačka, Heča, Šiller, Schuster. Uh. Brod: H. Kůdela Surý, Heča, Hlatký, Woska, Bahula, Měšťánek Šiller, L. Obadal, P. Obadal Kubiš, Gergela, Schuster Kotačka), Škorec, Kartusek Kovář. Trenér: Z. Kůdela.