Svěřenci trenéra Zbyňka Kůdely v rozhodujícím pátém duelu finálové série udeřili ve druhé třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři branky

Broďané se dokázali z drtivé porážky oklepat a v sobotu Brumovu na jeho ledě vrátili úder. Rozhodující pátý duel vyhráli 7:4 a obhájili tak titul šampiona Zlínského kraje.

BRUMOV-BYLNICE – UHERSKÝ BROD 4:7 (1:1, 1:4, 2:2)

Konečný stav série: 2:3

Trenér Uherského Brodu Zbyněk Kůdela se před poslední bitvou sezony odhodlal k odvážnému kroku. Totálně překopal útočné formace.

„Bylo to těžké rozhodnutí, nakonec se ale ukázalo jako správné," mohl se po triumfu usmívat brodský stratég. Jeho záměrem bylo probrat mužstvo po mdlém výkonu ve čtvrtém utkání. „Také jsem chtěl do každé lajny dostat jednoho v uvozovkách rabiáta, který hraje ostře, dohrává souboje. V první lajně to plnil Kubiš, ve druhé Okénka a ve třetí Gazdík. Vyšlo to," radoval se Zbyněk Kůdela.

A nejen to. Dva z této ostré trojice se výrazně podepsali pod výsledkem – Kubiš i Gazdík zaznamenali po dvou trefách. „Milan (Kubiš) je náš klíčový hráč, takže jsem s ním konzultoval složení útoků. On ale hraje výborně a bez řečí na každém postu, kam ho postavím – v útoku či v obraně," pochvaluje si brodský trenér.

Utkání začalo mírným náporem Brumova, skóre ale poprvé pozměnili hosté. Šiller ve vlastním oslabení potrestal Šudomovu chybu a bekhendovým blafákem přelstil Stojara. Jenže o 23 vteřin později bylo srovnáno, pokračující přesilovku využil Antonovič.

V prostřední části ovšem přišly velké chvíle brodských střelců. Gazdík s Kubišem zařídili hostům tříbrankový náskok, který po Pšejově snížení obnovil Pavlůsek – 2:5. „Domácí se hodně tlačili dopředu a my jsme měli dost prostoru k rychlým brejkům. To nám vyhovovalo," poznamenal Zbyněk Kůdela.

Toho ale v závěrečné části čekaly ještě pořádně horké chvilky. Domácí totiž z mohutného tlaku vytěžili snížení na rozdíl jediné branky a vypadalo to na velký obrat. Pět minut před koncem ovšem utnul všechny spekulace Erik Měšťánek. Jeho střelu od modré domácí brankář podcenil a obhajoba titulu se Brodu přiblížila na dosah. „Utkání bylo vyrovnané, ale rozhodli gólmani. Zatímco ten náš nás podržel, my jsme stříleli branky skoro ze všeho," všiml si největšího rozdílu hostující lodivod.

Při zoufalé power play domácích ještě trefil prázdnou klec Kubiš a brodské oslavy mohly naplno vypuknout.

Branky: 18. Antonovič, 34. Pšeja, 45. Plachtovič, 51. Sýs – 23. a 26. Gazdík, 33. a 59. Kubiš, 17. Šiller, 38. Pavlůsek, 55. Měšťánek. Diváci: 500.

Uherský Brod: Málek – Hlatký, Woska, Surý, Měšťánek, Kojecký, Bahula – Kubiš, P. Obadal, Schuster – Novák, Okénka, Šiller – Gazdík, L. Obadal, Hladiš, Pavlůsek. Trenér: Z. Kůdela.