„Rivalita mezi oběma kluby jde tak trochu mimo mě, protože nejsem odsud. Ale co jsem během sezony viděl všechna mužstva, tak Brod mi přijde jasně nejsprostší a ubrečený,“ vrátil úder ostrožský kouč Karel Buřič. Fanoušci se každopádně mají před dnešním třetím duelem na co těšit. Všechny trumfy drží v rukou Broďané, kteří vedou v sérii 2:0 na zápasy, a už dnes v 18 hodin mohou rozhodnout o svém postupu do finále play-off.

UHERSKÝ OSTROH UHERSKÝ BROD 1:2 p. p. (0:0, 1:0, 0:1 0:1)

Stav série: 0:2

Druhý duel dlouho patřil gólmanům. Poprvé se měnilo skóre až v závěru druhé třetiny, kdy po akci Průdka rozvlnil síť za brodským gólmanem Hynkem Kůdelou Fridrich. „Byla škoda, že jsme na začátku třetí třetiny nepřidali druhý gól. Šancí jsme měli dostatek, ale takový už je hokej,“ litoval domácí trenér Karel Buřič.

Devět minut před koncem bylo vyrovnáno. Kotačka báječně našel najetého Hrabce a ten ještě báječněji vymetl levý horní růžek Šurého svatyně. Domácí gólman těsně před koncem základní hrací doby svůj tým několikrát podržel a utkání tak dospělo do prodloužení.

A tam se usmálo štěstí na Brod. V poslední minutě prokráčel domácí obranou Kubiš, Šurý sice jeho pokus vyrazil, jenže dojíždějící Marušák doklepl puk do odkryté brány 1:2!

Broďané tak vedou v sérii 2:0 na zápasy a teď mají k dispozici dva domácí mečboly. „Poslední krok ale bývá nejtěžší,“ je si vědom trenér Zbyněk Kůdela. „Přesto bych byl rád, abychom to ukončili co nejrychleji,“ dodal.

Jeho protějšek Karel Buřič ale ještě neskládá zbraně. „Uděláme všechno pro to, abychom sérii ještě zdramatizovali. Věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo.“

Branky: 39. Fridrich 51. Hrabec, 70. Marušák. Uh. Ostroh: Šurý Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota Jurča, Barák, Ťok Stránský, Galuška, Pekár Tóth (29. Němec), Průdek Fridrich. Trenér: K. Buřič. Uh. Brod: H. Kůdela Hlatký, Měšťánek Surý, Heča, Kojecký, Woska Marušák, Kubiš, Doležálek Šiller, L. Obadal, P. Obadal Kotačka, Hrabec, Kovář. Trenér: Z. Kůdela.