V něm se pravděpodobně utkají s Brumovem. Ten nad Kroměříží vedl 2:0 na zápasy, třetí skončil včera po uzávěrce tohoto vydání.

UHERSKÝ BROD UHERSKÝ OSTROH 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Konečný stav série: 3:0

Závěrečný duel začali Broďané výborně, už ve 4. minutě je po rychlé akci poslal do vedení Šiller. „Po dvou domácích prohrách jsme byli psychicky dole a tohle byla další rána pro naše sebevědomí,“ přiznal ostrožský kouč Karel Buřič. „Byl to důležitý okamžik,“ potvrdil i jeho protějšek na brodské střídačce Zbyněk Kůdela.

Jeho svěřenci měli v úvodních dvou třetinách jasně navrch, skvěle chytající Šurý ale svůj tým podržel i při četných oslabeních. Kapituloval pouze jednou po střele Pavla Obadala. „Ostroh hrál bídně, jasně nejhůř ze všech tří zápasů. Nám to tam ale bohužel nepadalo, jinak mohlo být rozhodnuto daleko dřív,“ poznamenal Kůdela.

Hosté tak byli před závěrečnou třetinou stále ve hře. A o přežití se statečně rvali. Jenže opět „dojeli“ na tragickou koncovku. „Stejně jako v předchozích dvou zápasech jsme nedokázali trefit ani prázdnou branku, to se pak těžko vyhrává. Produktivita a také větší zkušenosti na straně Brodu rozhodly,“ nechal se slyšet Karel Buřič. „Soupeř postoupil zaslouženě, nezbývá než mu pogratulovat,“ dodal sympaticky ostrožský kouč.

Domácí trenér si do soupeře nezapomněl rýpnout. „Myslím, že se Ostrožanům vymstilo, že o sobě po základní části vyhlašovali, že jsou přeborníci kraje. To jsme nikdy nedělali my ani Hradiště. Šampiona určuje až play-off,“ udělal za semifinále tečku Zbyněk Kůdela.

Branky: Šiller, Obadal. Uh. Brod: H. Kůdela Hlatký, Woska, Surý, Heča, Kojecký, Bahula Šiller, L. Obadal, P. Obadal Marušák, Gergela, Kubiš, Doležálek Kotačka, Hrabec, Kovář. Trenér: Z. Kůdela. Uh. Ostroh: Šurý Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota Kolář, Barák, Ťok Pekár (30. Němec), Průdek, Tóth Fridrich, Stránský, Galuška. Trenér: K. Buřič.