„Poslední krok bývá nejtěžší, byli bychom ale rádi, kdyby se nám ho povedlo udělat před našimi fanoušky," přeje si brodský trenér Zbyněk Kůdela. Jeho svěřenci jsou teď psychicky nahoře, druhou výhru totiž urvali díky dvěma brankám z posledních čtyř minut utkání. „Brumov má sice velice zkušený mančaft, možná by to na něm ale mohlo zanechat stopy," myslí si domácí lodivod. Něco takového ale soupeř odmítá. „Nemám strach, že by to kluky zlomilo. Věřím, že ve středu vyhrajeme, stejně jako v rozhodujícím pátém sobotním domácím duelu," snaží se zůstat optimistou prezident brumovského hokeje Jaroslav Vaněk.

BRUMOV - UHERSKÝ BROD 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Úvodní zápas celé série vyhráli minulou středu Broďané, odveta, která se hrála opět v Brumově, ale vyšla lépe domácím. „Nechytili jsme začátek utkání a prohrávali jsme 0:3 a 1:4. Podobný vývoj jsme dokázali zvrátit v loňské finálové sérii a i tentokrát jsme se vrátili do zápasu. Za stavu 4:3 se domácí začali bát o výsledek. Byla velká škoda, že jsme si při naší přesilovce nechali ujet dvojici Záhorovský, Němčický a druhý jmenovaný přidal pátý gól domácích," litoval promarněné šance na vyrovnání Zbyněk Kůdela.

Branky: Němčický 2, Nesrsta, Pospíšil, Antonovič, Krejčí Měšťánek 2, P. Obadal. Uherský Brod: Málek Surý, Měšťánek, Hlatký, Woska, Kojecký, Bahula P. Obadal, L. Obadal, Šiller Novák, Gazdík, Okénka Hladiš, Pavlůsek, Klusák. Trenér: Z. Kůdela.

UHERSKÝ BROD - BRUMOV 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Třetí duel série přinesl velké šachy. První dobrý tah se povedl domácím, které poslal do vedení při přesilovce 5 na 3 Schuster. Hosté ale dokázali vývoj otočit a ještě v 56. minutě svítil na ukazateli stav 1:2. Pak ale rozhodčí Šiška nařídil trestné střílení a Pavel Obadal vyrovnal 2:2.

Tento okamžik cítili hosté jako velkou křivdu. „Útočník domácích se rozjel jako vlak proti naší dvojici, která jej pouze tělem bránila. Naprosto čistý souboj, po kterém bych se divil i jakémukoliv dvouminutovému trestu. O to více jsme všichni byli v šoku, když sudí Šiška nařídil trestné střílení," zlobil se Jaroslav Vaněk, který je pevně rozhodnutý do budoucna sudího Šišku pro duely Brumova vetovat.

Domácí kouč ale viděl situaci úplně jinak. „Pavel dostal přihrávky mezi obránce a ujížděl jim. Od jednoho schytal sekeru, druhý ho zahákoval. Jasný faul," je přesvědčený Zbyněk Kůdela.

Aby toho nebylo na hosty málo, minutu před koncem základní hrací doby inkasovali tvrdé k.o. Při závaru před brankou Brumova se nejlépe zorientoval Gazdík a zařídil žlutomodrým druhý bod. „Šel tam jako buldok, tak se mi to líbí. Puk do brány vyloženě dotlačil," liboval si brodský lodivod.

Branky: Schuster, P. Obadal, Gazdík Nemčický, Sýs. Uherský Brod: Málek Surý, Měšťánek, Hlatký, Woska, Kojecký, Bahula Kubiš, L. Obadal, Šiller P. Obadal, Gazdík, Schuster Novák, Kotačka, Okénka. Trenér: Z. Kůdela.

Čtvrtý zápas se hraje dnes od 18 hodin v Uherském Brodě. Pokud by se Brumovu podařilo srovnat sérii na 2:2, bude se rozhodující pátý zápas hrát v sobotu od 17 hodin na jeho ledě.