„To rozhodnutí absolutně nechápu. Vůbec se mi nelíbí, protože nám působí komplikace. Nevím totiž, jestli někteří hráči budou moct nastoupit. Týká se to studentů Fridricha, Vaňka či Jurči, z práce se možná neuvolní Stašek,“ nechápe Bronislav Zápařka rozhodnutí STK.

Drahoslav Mahdal se však jeho slovům diví. „O úmyslu přesunout zápas jsme Ostroh informovali už před prvním utkáním série. Do telefonu mi pan Zápařka řekl, že s tím nemá problém,“ uvedl Mahdal. „Že s tím já osobně nemám problém, to jsem skutečně řekl, ale hned jsem dodal, že to musím probrat s trenéry a hráči. Ti mi pak na tréninku řekli, že jsou ve škole nebo mají v práci odpolední. Proto jsem hned volal panu Mahdalovi i na svaz panu Jankovičovi, že s přeložením bohužel nemůžeme souhlasit, což jsme také napsali do hlášenky,“ kontruje ostrožský manažer.

To však jeho klubu nebylo nic platné. Jelikož se oddíly mezi sebou nedohodly, o celé záležitosti rozhodovala STK, která vyhověla Uherskému Brodu.

Na vině prý byla chybička na straně svazu. „Chtěli jsme klubům dát větší manévrovací prostor, takže jsme do termínů play-off uvedli, že se hraje středa nebo čtvrtek a sobota nebo neděle. A teď se nám to vymstilo. Nepočítali jsme s tím, že by kluby měnily své hrací dny, čehož Uherský Brod možná trochu zneužil, nicméně řády tím neporušil,“ vysvětlil předseda STK Petr Propš, proč jeho komise schválila změnu termínu. „Pro příště asi budeme muset stanovit, že oddíly nebudou moct měnit své hrací dny, jak se jim zlíbí,“ dodal.