Bobři, kteří v prvních třech kolech nezískali ani bod, začali skvěle. Hned ve druhé minutě se trefil Kostelňák. V 8. minutě ještě srovnal vsetínský útočník Tesařík, ale to vlastně bylo ze strany hostů vše.

Ještě do první pauzy se trefili Miroslav Varga, Bacul a Jakub Fojtík a Bobři šli do kabin s tříbrankovým vedením. Když se hosté ofenzivně neprobrali ani ve druhé třetině, ve které navíc přidal Bokroš pátý gól domácích, bylo v Meziříčí prakticky hotovo.

Hokejisté Vsetína se tak po svém návratu do seniorského hokeje v roce 2008 ani na sedmý pokus v mistrovském utkání výhry nad sousedním rivalem nedočkali. Další možnost budou mít svěřenci Juraje Juríka v 19. kole základní části v neděli 14. listopadu na domácím stadionu.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – VSETÍN 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Kostelňák (Růčka), 10. Mir. Varga (Bacul), 11. Bacul (T. Fojtík), 16. Jak. Fojtík (Martiník), 30. Bokroš, 55. D. Varga (Matějný) – 8. Tesařík. Rozhodčí: Smeták. Diváci: 1000.

Val. Meziříčí: Vlachýnský (31.- 34. Mocek) – Musil, Palík, Růčka, Blažek, Dvořák, T. Fojtík, Mikel – Bacul, Balga, Bokroš, Kostelňák, Martiník, Matějný, Jak. Fojtík, Matuštík, D. Varga, Mir. Varga, Mar. Varga.

Vsetín: Hromada (31. Plšek) – Šafařík, Farda, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Zelenka, Doczy – Ševčík, Plachtovič, Dubec, Brynecký, Vaněk, Knebl, Tesařík, Sýs, Dědek, Vítek, Rapant.

Hokejisté Uherského Hradiště po ztraceném předchozím utkání se Vsetínem (inkasovali osm vteřin před třetí sirénou gól na 4:4 a pak prohráli v nájezdech) i tentokrát nezahráli tak, jak by si přáli.

Sice šli do vedení brankou Kotačky, ale Opava hned vzápětí vyrovnala a na začátku třetí části se definitivně utrhla. Nováček soutěže z Hradiště tak má na svém kontě po čtyřech kolech stejný počet bodů.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – OPAVA 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Kotačka – 29. Měch, 43. Měch (Grofek), 50. Suchánek (Pavelek).