PSG ZLÍN – PARDUBICE 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Ofenzivní duel na obě strany rozhodla polovina zápasu, kdy domácí dokázali reagovat brankou na vyrovnání Pardubic. Velkou měrou se na vítězství domácího celku podílel Ivan Rachůnek, který dvakrát překonal Haška.

Domácí kouč Zdeněk Venera vyslal na led stejnou sestavu, jako v posledním utkání s Vítkovicemi. Proti Dominátorovi se v brance postavil Jakub Sedláček.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří se tlačili před Sedláčka. Ovšem Berani hned v 5. minutě využili zaváhání Pardubic v rozehrávce. Při vlastním oslabení ujel Kollár, který krásnou žabičkou přes obránce v situaci dva na jednoho našel precizní Rachůnka, který nápřahem poprvé prostřelil přemisťujícího se Haška. Hosté svoji územní převahu využili čtyři minuty před koncem úvodní části, když se přesně mezi betony zlínského gólmana trefil Sýkora.

Žlutomodří v prostřední třetině vyrovnali hru a několikrát vyzkoušeli pozornost pardubického brankáře. Podruhé kapituloval v 27. minutě, když se v přesilovce premiérovou trefou uvedl Sivák. O tři minuty později po přesné teči vyrovnal Záhorna. Následně zvrátil stav na domácí stranu Rachůnek. Berani do soupeře bušili, ovšem Hašek vytáhl ze své „kartotéky“ výstavní zákroky. V polovině zápasu se hrál výborný hokej, kterému tleskal slušně zaplněný stadion.

Ve třetí třetině chtěl domácí celek rozhodnout, naopak Pardubičtí se hnali za vyrovnáním. Půl minuty před koncem potvrdil vítězství domácích Pavel Kubiš brankou do prázdné branky.

Václav Sýkora: „z naší strany to nebylo povedené utkání. Dlouho jsme se nemohli dostat do zápasu. Chyběl nám pohyb. Soupeř velmi dobře bránil střední pásmo. Příliš nás nepouštěli do šancí. Nehráli jsme s potřebnou disciplínou. Nechali jsme se zbytečně vylučovat. Přesilovky nakonec rozhodly celé utkání,“ řekl hlavní kouč Pardubic Václav Sýkora.

Zlínský trenér Zdeněk Venera byl však opačného názoru. „Pardubice odehrály velmi dobrý zápas. Především v první třetině byly aktivnější. V prostřední části jsme si vynutily tlak a vstřelili i branky. V závěrečné třetině nás hosté opět přetlačili. Byl to skutečně těžký zápas. Jsme moc rádi za tři body,“ oddechl si hlavní kouč Beranů.

Branky: 5. Rachůnek (Kollár), 27. Sivák (Nosek, Švrček), 32. Rachůnek (Kollár, Švrček), 20. Kubiš ( – 16. Sýkora (Píša), 30. Záhorna (Nakládal, Havíř). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5271. Muž zápasu: Rachůnek.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kollár, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway (40. Stoklasa), Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Další výsledky 14. kola extraligy:

LIBEREC - MLADÁ BOLESLAV 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Kašpařík (Špaček), 26. Podkonický (Hlaváč) - 8. Gajovský (Handlovský), 12. Gajovský (D. Vrbata), 13. Boháč (T. Sýkora), 38. Šagát (Fabuš, Šterbák), 39. Pabiška (Lehikoinen), 41. Pabiška (Král, Boháč). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4371. Muž zápasu: Pabiška.

Liberec: Leinonen (13. Stejskal) - Derner, DeSantis, Moravec, Hunkes, Rýgl, Čakajík, Jareš - Hlaváč, Nedvěd, Klimenta - Špaček, Kašpařík, Nedorost - Bartovič, Víšek, Packard - Ondřej, Vantuch, Blatný - Podkonický. Trenér: Kalous. Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Lehikoinen, Šterbák, Duben, Frolo, Jiruš, Němeček, Čížek - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - D. Vrbata, Gajovský, Handlovský. Trenér: Čermák.

TŘINEC - SLAVIA PRAHA 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Martynek (D. Květoň, Peterek), 23. Polanský (Kohn, Zíb), 56. Kohn (Seman, Malec) - 53. Branda (Červenka, Vondrka). Rozhodčí: Minář, Grečko (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 3707. Muž zápasu: Kohn.

Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Cartelli, Výtisk, Seman, Malec - Kohn, Polanský, M. Růžička - Balej, Polák, Bonk - D. Květoň, Peterek, Martynek - Hampl, Kanko, Tomas. Trenéři: Marek a Kopřiva. Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Kolařík, Drtina, Žižka - D. Hruška, Beránek, Doležal - Branda, Červenka, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Vondrka - Micka, M. Čermák, Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

LITVÍNOV - ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Gerhát (Pilař, Kroupa), 27. Hübl (Černý, Švarný), 29. Jánský (Hübl) 39. Jánský (Reichel, Švarný), 46. Reichel (Lukeš, Jánský) - 23. Gřegořek (Gulaš, Sailer), 60. Ptáček (Vak, Sailer). Rozhodčí: Fraňo, Jebavý - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 3658. Muž zápasu: Jánský.

Litvínov - J. Hübl - Kroupa, Pilař, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň - Jánský, Reichel, Lukeš - Černý, V. Hübl, Jenáček - Kubinčák, Gerhát, Trávníček - Bojer, Vopat, Majdan. Trenér: Kučera. Č. Budějovice: Turek - Vydarený, Snopek, Macháček, Ptáček, Gřegořek, Melichar, L. Poživil - Veselý, Mikeska, M. Hudec - Melichárek, Mertl, Kůrka - Kotrla, Vak, Gulaš - Sailer, Šimánek, L. Květoň - Červený. Trenér: Tlačil.

KARLOVY VARY - KLADNO 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, Kaberle). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 2:6+ Kopřiva 10. min. Využití: 0:0. Diváci: 4160. Muž zápasu: Pech

K. Vary: Sáblík - Němec, Dobroň, Čutta, Brňák, Hájek, Parýzek, Tribuncovs - Pletka, Skuhravý, Kumstát - Melenovský, Kristek, Hluchý - Dej, Pech, Košťál - Zucker, Zaťovič, Kuběna - Haščák. Trenér: Paleček. Kladno: Kopřiva - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, Dlouhý, Růžička, Diviš - Patera, Tomajko, Valský, Čurilla, Bělohlav, Bílek, Kalla, Frolík, Eberle, Stieler, Kuchler. Trenér: Müller.

PLZEŇ - KOMETA BRNO 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Adamský, 45. Vlasák (Bomersback) - 15. Erat (Dopita). Rozhodčí: Hribík, Kubeš - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7, navíc Mezei (Plz.) 10 min. os. trest. Využití: 1:0, v oslabení 1:0. Diváků: 6033. Muž zápasu: Straka.

Plzeň: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Dresler, Mezei - Bomersback, Straka, Vlasák - Adamský, Vampola, Tvrdík - Scofield, Kracík, Matějovský - Heřman, Kovář, Dvořák, od 36. min. navíc Kubica. Trenér: Jelínek. Brno: Trvaj - Richter, Bičánek, Houdek, Zubíček, Novák, Ovčaček - Erat, Dopita, Vorel - Vondráček, Pucher, Dlouhý - Šindel, Huml, Ludvík - Svoboda, R. Procházka, Brabenec. Trenér: Pazourek.

SPARTA - VÍTKOVICE 4:3 po sam. náj. (2:1,0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Netík (Výborný, Koreis), 11. Langhammer (Vykoukal, Netík), 45. Langhammer (Látal) - 16. Ujčík (Vrána, Varaďa), 26. Vrána, 38. Sičák (Burger). Rozhodující nájezd: Netík. Rozhodčí: Husička, Mikula - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5, navíc Netík 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6158. Muž zápasu: Langhammer.

Sparta: Chábera - Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta, Macholda - Ton, Broš, Kafka - D. Výborný, Hlinka, Netík - Látal, Langhammer, Ručinský - Hromas, Koreis, Podlešák. Trenér: Hynek. Vítkovice: Šindelář - Sičák, Voráček, Trnka, Rehák, Jurečka, Kuboš, Stehlík - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - Šedivý, R. Hruška, Varaďa - Szturc. Trenér: Hadamczik.

14. HC Kometa Brno (14.) 14 1 1 1 11 29:55 6

Příští kolo: Neděle: 17.00: Vítkovice - Liberec, Slavia - Karlovy Vary, České Budějovice - Třinec, Kometa Brno - Litvínov. 17.30: Kladno - Plzeň, Mladá Boleslav - PSG Zlín. 18:10: Pardubice - Sparta.