Český hokej byl zprávou zaskočen, ale žádné centrální pokyny vydávat nebude.

„Je na každém klubu, aby si vyřešil, zda na stadion pustí lidi, nebo ne,“ řekl Deníku mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

„Dispozice hal jsou tak rozdílné, že není možné doporučit něco konkrétnějšího,“ dodal.

Poslední rozhodnutí vlády, respektive nových opatření znamená, že úvodní páteční duel extraligových hokejistů Zlína s Olomoucí neuvidí slibovaných 3 300 diváků, což byla při všech omezeních kapacita ZS Luďka Čajky.

„Bohužel nesmíme otevřít sektor pro stání, což znamená o necelý tisíc míst méně. Aktuální povolená kapacita je tak u nás na čísle 2 500 fanoušků,“ konstatuje manažer marketingu PSG Berani Zlín Libor Kožík.

„Stále děláme vše pro to, aby se všichni majitelé permanentek dostali na první zápas. Tedy i ti s místem na stání,“ potěšil fanoušky Kožík.

„Věřím, že vše dobře dopadne, prosím ale, sledujte naše stránky,“ požádal Kožík. „

Zatímco kluby z větších měst jsou (zatím) v klidu, protože mají tribuny k sezení, menší celky z nižších soutěží budou postaveny před dilema. Udělat narychlo místa pro fanoušky, nebo tribuny zavřít.

„Postup je daný, na tom se nic nemění. Každý klub se musí spojit s místní hygienickou stanicí, s níž se dohodne na dalších krocích,“ vzkázal Zikmund.

V podobné situaci se ocitly další halové sporty – florbal, házená nebo volejbal.

„Bohužel neutěšená epidemiologická situace na nás naplno dolehla, když naše hala byla preventivně do odvolání uzavřena. Nejenže nyní nemáme kde pořádně trénovat a hledáme náhradní řešení, netušíme ani, zda vůbec příští víkend odehrajeme první domácí utkání. Příští dny ukážou,“ pokrčil rameny kouč Bystřice pod Hostýnem Martin Žůrek.