„Je to pravda. Podali jsme si ruce a dohodli se na ukončení spolupráce,“ potvrdil Balaštík při sobotní fotbalové exhibici ve Starém Městě, kde nastoupil za starou gardu Jiskry v zápase se Sigi Teamem.

Na podobné akce bude mít nyní více času, s trénováním v nejnižší soutěži totiž dobrovolně skončil. „Byla to pro mě dobrá zkušenost, ale cítím, že to chce nějakou změnu,“ uvedl.

Stříbrný medailista z mistrovství světa v roce 2006 v lotyšské Rize ale hodnotí angažmá v Uherském Brodu pozitivně, byť krajský přebor má svá specifika a některé věci také Balaštíka zaskočily.

„Hlavní je, že není páka na kluky,“ ví dobře. „Samozřejmě jsem respektoval, že mají rodiny, zaměstnání, spoustu svých věcí. Chtěl je hlavně pozitivně motivovat, aby je bavili tréninky, chodili na ně i zápasy s chutí,“ líčí.

Stará Garda Starého Města (zelené dresy) prohrála v exhibičním zápase se Sigi Teamem 2:10. Utkání se hrálo na Rybníčku. Bylo součástí akce Sportuj 23.
Sigi Team nasázel Jiskře deset branek. Řádil Pospěch, hráli Panenka i Dobiaš

I když bývalý kanonýr Zlína, Liberce nebo Mladé Boleslavi, který strávil část kariéry v zámoří i ve Švédsku, zůstává v hokeji hlavně jako hráčský agent v agentuře Aleše Volka, dalšímu trénování by se nebránil.

Nyní ale žádnou nabídku nemá, proto se soustředí na jiné věci. „Kdyby přišla, tak bych o ní samozřejmě přemýšlel, ale to předbíhám,“ dodal.