Mít chatu nebo chalupu v době pandemie je terno. Není divu, že poptávka po rekreačních objektech od loňska strmě roste. Jenže zájem vysoko převyšuje nabídku. Pokud se na vás usměje štěstí, nebývá na dlouhé rozmýšlení čas. Otázkou však zůstává, jestli rozsah oprav, kterými musí vysněný domeček projít, unese vaše peněženka a vaše nervy.

Ovoce zvané muďoul
Nové trendy na zahrádkách: místo angreštu kaki a muďoul

Titulní strana magazínu HobbyTitulní strana magazínu HobbyZdroj: DeníkRekreačních objektů se aktuálně na trhu podle odhadů společnosti Bidli reality objevuje zhruba jen kolem devíti stovek, přitom v loňském létě to bylo ještě okolo dvou tisíc staveb. Nejčastěji azyl v klidu venkova hledají rodiny s dětmi žijící v bytech. Zároveň však přibývá lidí, kteří už vlastní rodinný dům a shánějí druhou nemovitost, určenou čistě na rekreaci. Je celkem nasnadě, že nejlépe se prodávají zrekonstruované chaty či chalupy s napojením na vodu a kanalizaci v oblíbených rekreačních oblastech, jenže těch je pramálo.

Na trhu se proto objevují převážně rekreační nemovitosti či venkovské domy, jejichž nové majitele čekají větší či menší opravy, aby jim vytoužený objekt mohl nabídnout pohodlné víkendové bydlení. A časem taky možná bolestivé sundání růžových brýlí při rozhodování, jestli se pustit se do náročné rekonstrukce v řádu milionů korun, nebo nevyhovující objekt bez historické ceny zbourat a postavit si nový dům.

Celý článek čtěte ve čtvrtečním magazínu Hobby, který je součástí regionálních Deníků

V pořadu Receptář prima nápadů ukázali, jak se vyrábí dekorační svícen.
Víkendová oddechovka pro romantiky. Tímto miláčka potěšíte

Dále v magazínu Hobby například najdete:

- Rady, tipy, zajmavosti aneb Jak vylepšit chalupu
- Chovatel: Přišlo k nám kotě
- Labužník: Jak vyzrát na chilli
- Automox: Zajímavá dopravní muzea

Předplaťte si Deník s pravidelnými čtvrtečními přílohami již od 76 Kč měsíčně. (objednávejte ZDE) nebo si jej můžete objednat i telefonicky na 272 015 015.