„Vyhlašuji definitivní konec nepořádku na zahradě a rozházenému nářadí,“ říká Láďa Hruška, jehož pořad Vychytávky Ládi Hrušky vysílá Prima každou neděli odpoledne. Stačí když si vyrobíte držák na nářadí z novodurových trubek. „Pak už se nemusíte bát, že omylem stoupnete na pohozené hrábě nebo že zakopnete o odloženou motyčku,“ dodává známý kutil.

Jak na to

Co budeme potřebovat: novodurové trubky, dřevěné prkno o délce 2 m, šroubky a matice, přímočarou pilu, vrtačku, ruční pilku, smirkový papír, barvu na plasty a štětec.

Po práci na zahradě můžete odpočívat na vlastní lavičce, kterou lze spojit s truhlíky a pergolou. Vyrobte si ji podle jednoduchého návodu.
Jak zpříjemnit posezení na zahradě. Doplňte ho truhlíky i pergolou

Dřevěné prkno přeřízneme přímočarou elektrickou pilou v polovině, abychom získali dva metrové kusy. Konce začistíme. Trubky nařežeme pomocí ruční pilky na pět 30centimetrových kusů a v místech řezu začistíme smirkovým papírem. Jednotlivé kusy provrtáme na obou koncích (několik centimetrů od okraje), abychom získali otvor pro jejich upevnění. Poté natřeme barvou na plasty a necháme zaschnout.

Do dřevěných prken také navrtáme otvory. Nyní můžeme trubky přišroubovat k dřevěným prknům tak, že mezi prkny zůstane několikacentimetrový rozestup. Na závěr můžeme stojan ještě ošetřit barvou, lakem nebo voskem, aby byl odolný vůči povětrnostním vlivům, a poté již můžeme připevnit ve vhodné výšce na zeď kůlny. Násadu nářadí vkládáme do trubky.

Vychytávky Ládi Hrušky, FTV Prima