„Domácí prostředí nám hodně prospívá. Byly jsme soustředěné, hrály naši hru a celý zápas bojovaly. S výsledkem jsem hodně spokojená,“ uvedla po jednoznačném zápase kunovická házenkářka Sabina Kutálková.

Trenér slováckého celku Tomáš Wowra její nadšení úplně nesdílel. „Samozřejmě jsem rád, že jsme utkání zvládli a vyhráli, ale první poločas byl z naší strany daleko lepší než ten druhý, kdy jsme pod dojmem velkého náskoku přestali hrát, bránit a vymýšleli jsme věci, které by v zápase být neměly,“ prohlásil Wowra.

Také nástup byl z domácí strany poněkud rozpačitý. „Začátek nebyl podle našich představ. Máme problém se dostat do tempa,“ všímá si kouč.

I. házenkářská liga žen, 6. kolo -
SHK KUNOVICE - TJ SOKOL KOBYLISY II. 37:22 (22:9)
Nejvíce branek:
Fleková 9/1, Kutálková 7, Vašíčková 6, Polášková 4 – Janečková 6/1, Sankotová, Vítová a Matušinská 3. Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Vyloučení: 1:3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1. Diváci: 46.

Děvčata z Kunovic se ale v 6. minutě za nerozhodného stavu 2:2 probrala a sedmi brankami v řadě soupeři odskočila na 9:2 a ve zbytku první půle vedení v klidu navyšovala.

Moravanky nakonec ovládly úvodní část rozdílem třinácti gólů. Po přestávce ale ubraly. Zvolnily tempo, méně důsledně bránily a nechaly skórovat i snaživého protivníka, který debakl v závěru alespoň zmírnil.

Devět gólů dala kanonýrka Fleková, Kutálková se trefila sedmkrát. Házenkářky Kunovic se po jasné výhře přiblížily vedoucímu Hodonínu i druhému Kynžvartu na dva body. „Tým je dobře poskládaný. Také dorostenky, které jsme dneska zapojily, jsou platnými hráčkami v týmu žen a pomohly nám,“ těší Wowru.

Ani na tréninkovou morálku si stěžovat nemůže. „Je slušná. Holky se snaží, chodí jak mohou. Samozřejmě nikoho z nás házená neživí, takže přednost má škola či práce, ale i když máme úzký kádr, na trénincích potřebujeme plnou účast,“ říká.

Obhajoba loňského triumfu bude ale velmi složitá. Kunovjanky na ni ale vůbec nemyslí. „Chceme být v první pětce,“ přiznal Wowra.

„Bohužel nás již na začátku postihly zranění, nemoci, takže jsme nebyly v plné kondici a ani tréninky nevypadaly tak jako předtím, ale když budeme poctivé a brát to vážně, můžeme být do třetího místa, věří Kutálková.

První liga žen má nyní přestávku. Po ní se kunovické házenkářky představí v sobotu 12. listopadu ve Velkém Meziříčí.

Trenér házenkářek Kunovic Tomáš Wowra hodnotí zápas s Kobylisy 

Zdroj: Libor Kopl