Slováckému celku k triumfu pomohla i Lucie Fleková. Dvacetiletá spojka nastoupila za mateřský klub poprvé od loňského dubna, jinak působí v Olomouci.

Hrdinkou víkendového střetnutí ale byla Trachtulcová. Posila z Velké nad Veličkou se v duelu s Vršovicemi blýskla devíti brankami. Čtyři z nich vstřelila ze sedmimetrového hodu, klíčový gól ale vstřelila v čase 59:54 ze hry.

„Zkusili jsme hrát sedm na šest a vyšlo,“ těší kunovickou trenérku Lenku Flekovou.

Slovácký celek ve strhujícím závěru ještě ubránil devítku Pražanek a slavil cennou výhru nad soupeřem z popředí tabulky.

„Drama to bylo až posledních pět nebo deset minut. Jinak většinu zápasu jsme prohrávaly. Ve druhé půlce jsme se ale dostaly na dostřel a chtěly urvat alespoň remízu. Nakonec jsme to zvládly za dva body,“ raduje se Fleková.

První poločas ale vyzněl pro Vršovice, které sice v úvodu střetnutí prohrávaly, ale výsledek otočily a do šatny si s sebou nesly tříbrankový náskok.

„Za soupeře nastupují hlavně děvčata, co prošla Slavií. Většinou už se nechtějí házené věnovat na té nejvyšší úrovni. Vede je známý trenér Salač, který Slavii dovedl i k titulu. Vršovice mají opravdu velmi kvalitní tým. Naše holky ale chtěly odčinit krutou prohru v Havlíčkově Brodě, což se jim nakonec povedlo,“ uvedla Fleková.

Volejbalisté Starého Města před zápasem s Novým Jičínem. Zleva stojí Libor Kamler, Mir. Bláha, Lukáš Kittel, Matyáš Michalčík, Ondřej Kroča, Adam Jančář, Lukáš Dřímal, Denis Kamrádek a Ondřej Skyba.
Mladí Vlci kousali, volejbalisté Starého Města ale oba domácí zápasy vyhráli

Jediné, co domácí trenérku mrzí, že nedostaly větší prostor některé hráčky. Vzhledem k průběhu střetnutí Kunovice po změně stran až tolik nestřídaly.

„Když se nám ve druhé půli začalo dařit, nechtěli jsme do sestavy tolik zasahovat,“ vysvětluje Fleková.

„Někdy není pro holky příjemné, když tam naskočí třeba v padesáté minutě za nerozhodného stavu. Na jejich výkonu se mohou projevit i nervy,“ přidává.

K triumfu nad Vršovicemi přispěla pěti brankami i Lucie Fleková. Dvacetiletá spojka nastoupila za mateřský oddíl poprvé od loňského dubna, kdy si poranila rameno a musela na operaci. Nyní je zpátky a hraje nejen za Olomouc v MOL Lize.

„Lucka nám pomohla hlavně v obraně, dodala nám klid v útoku. Samozřejmě v její hře byly i chyby, protože herní praxe ještě není taková, ale postupně se do toho znovu dostává. Naplno trénuje poslední měsíc,“ říká Fleková.

Kunovické házenkářky se po těsné výhře posunuly v tabulce první ligy na sedmé místo. Přeskočily Bohunice, se kterými se v Brně utkají tuto sobotu.

I. házenkářská liga žen, 15. kolo:
SHK KUNOVICE – SOKOL VRŠOVICE 23:22 (12:15)
Nejvíce branek: Trachtulcová 9/4, Fleková 5, Polášková 4 – Suchomelová 4, Jelínková – Líbalová 3, Pánková a Švůgrová 3. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 5:6. Sedmimetrové hody: 7/6 – 6/5. Diváci: 49.