„Holky musím za výkon i přístup pochválit, zápas opravdu odmakaly. Bylo to od začátku až do konce vyrovnané. Bodovat si asi zasloužily oba týmy, my jsme byly nakonec šťastnější, ale za výhrou jsme si šly,“ říká kunovická trenérka Lenka Fleková.

Celek ze Slovácka se mohl na severu Moravy opřít hlavně o brankářku Žákovou. Spolehlivá gólmanka podala v Bohumíně mimořádný výkon, spoluhráčky znovu podržela.

„Vychytala soupeřky z neskutečných pozic,“ vyzdvihla Fleková. „Tereza sice schytala i ránu do hlavy, ale v bráně zůstala. Navíc na zápas jela nemocná, s chřipkou, ale chtěla pomoct a za to jí patří obrovský dík,“ přidává bývalá reprezentantka.

Fleková si ale váží i přístupu dalších děvčat. „Jedna holka zrušila zkoušku ve škole, aby mohla s námi na utkání, i další se k tomu postavily správně,“ těší trenérku.

Hostům citelně scházela nemocná Zálešáková.

V Uherském Hradišti se uskutečnil premiérový ročník Memoriálu Ivana Šimona.
Rozhodčí z Uherského Hradiště skončili na Memoriálu Ivana Šimona smolně druzí

Kunovické házenkářky dobře věděly, že je Bohumíně čeká těžký souboj s velmi zkušeným soupeřem.

„Domácí tým má v sestavě bývalé hráčky interligové Poruby, které hrály hodně chytře a stylem, jaký nám moc nevyhovuje. Byla to taková pomalejší házená, holky dost uspávala,“ poznamenala s úsměvem.

První půle byla vyrovnaná. Bohumín si po většinu úvodní části držel těsný náskok, do kabin si nesl vedení 10:9.

Druhý poločas byl podobný. Kunovice ale hned po změně stran výsledek otočily a pak se soupeřem přetahovaly o každý gól. „Nikdo neodskočil na větší brankový rozdíl,“ potvrzuje Fleková.

V 58. minutě to bylo nerozhodně 17:17 a drama gradovalo. Pak po vyloučení Michalíkové využila přesilovku Popelkové a vzápětí skórovala dorostenka Fojtíková, která jedinou trefou v utkání zápas nakonec rozhodla.

„Jsem strašně ráda, že vítězný gól dala právě ona,“ uvedla Fleková.

Házenkářky Hodonína (tmavé dresy) v 15. kole MOL Ligy nestačily na Most, kterému podlehly 26:40.
Házenkářky Hodonína prohrály s Mostem o čtrnáct gólů, trenér Havlát je chválil

Domácí tým už jen čtyři sekundy před koncem zmírnil porážku na konečných 18:19.

Kunovické házenkářky tak odčinily předcházející porážku v Otrokovicích, i za velké pomoci dorostenek přivezly z venku velmi cenné dva body.

„I v Otrokovicích jsme hráli výborně, bojovně a rychle. Bohužel od padesáté minuty nám začaly ubývat síly, teď jsme mohly sestavu prostřídat a zvládly to,“ dodala spokojeně Fleková.

Slovácký celek se v příštím kole představí doma na Bělince, kde vyzve poslední Velké Meziříčí.

I. házenkářská liga žen, 12. kolo -
1. SC BOHUMÍN 98 – SHK KUNOVICE 18:19 (10:9)
Nejvíce branek: Michalíková 6/2, Vachtarčíková 5/1 – Fiurášková 5/3, Tvrdoňová a Machálková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 6:5. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Diváci: 92.