. „Vzhledem k průběhu a situaci v kabině má pro nás cenu zlata, výhry. Radost po zápase i z remízy byla obrovská, byly tam emoce,“ potvrdil zkušený 62letý kouč.

Zdroj: Pavlík Jaroslav

Na přelomu roku se musel tým vyrovnat vedle dlouhodobě zraněné Jagodič a od minulého týdne s kotníkem laborující Gabrhelové také se ztrátou Štipčákové, která se po pěti letech působení ve Zlíně rozhodla přestoupit do Hodonína.

„Tuto možnost avizovala již v závěru roku, protože je u nás na hostování z Velké nad Veličkou, které jí u nás skončilo s posledním kalendářním dnem. Každopádně vzhledem k její formě je její odchod pro nás ztráta,“ připustil Buday, stejně jako variantu, že vedení klubu pracuje na náhradě, posílení kádru. Má na to čas do konce ledna.

„Všichni se snažíme posílit kádr, nějaké kroky již byly udělány, zatím ale nemohu být konkrétní,“ dodal.

V sobotním duelu na západě Čech jeho svěřenkyně sice v úvodu zápasy vedly, ale v dalším průběhu prohrávaly až o šest branek. „Rozhodl druhý poločas, kdy jsme po dvou obranných variantách vsadili na třetí a ta se ukázala jako platná,“ potěšilo kouče, jenž vsadil na osobní bránění střelkyně Fenclové a poloosobku Schreibmeierové.

„Hra Plzně měla rázem trhliny, získávali jsme jednoduché míče, dávali góly. I my sice chybovali, ale manko jsme smazali. Nebýt tolik vylučováni, mohli jsme dopadnout ještě lépe,“ pousmál se trenér, jehož tým v závěru dokonce vedl.

„Ze všech taktik zafungovala ta závěrečná, nejjednodušší – hra jedné na jednu a improvizace. Ukazuje se, jak se vyplácí cesta tvrdé fyzické přípravy s důrazem na hru s míčem. Pochvalu zaslouží celý tým,“ dodal Milan Buday, jehož výběr čeká v sobotu náročnější duel - v Písku.

DHC PLZEŇ – HANDBALL PSG ZLÍN 31:31 (19:15)

Nejvíce branek: Fenclová 11/5, Schreibmeierová 5, L. Galušková 5 – Herbočková 6, Polomíková 6/3, Šimková 5. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 1:1.

DALŠÍ VÝSLEDKY 12. kola: Hodonín – Šaľa 34:39, Olomouc – Slavia 27:34, Most – Poruba 31:25, Michalovce – Dunajská Streda 31:27.